Auto zastępcze w Łodzi

Wypadki drogowe, stłuczki i kolizje to czasami chleb powszedni, zwłaszcza kiedy warunki na drodze i pogodowe nie sprzyjają kierowcom. Wówczas dotyka nas wiele problemów, również w kwestii braku środka transportu. Samochód został uszkodzony bądź nadaje się tylko na złom, a my musimy dalej dojeżdżać do pracy lub w inne miejsca. Wtedy możemy skorzystać z opcji auta zastępczego z tak zwanego OC sprawcy.

Możliwość otrzymania auta zastępczego

auta zastępcze z OC sprawcy łódźJeśli doszło na drodze publicznej do wypadku drogowego z naszym udziałem, a my na szczęści jesteśmy niewinni, a sprawca nie uciekł z miejsca zdarzenia, mamy prawo do auta zastępczego z jego polisy ubezpieczeniowej. Oczywiście jest to tylko opcja dostępna dla nas w sytuacji, gdy nasz samochód nie nadaje się do dalszej jazdy. Auta zastępcze z OC sprawcy łódź to profesjonalne usługi towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy zdarzenia, czyli osoby, która jest winna tego, co się zadziało. Wypadki są różne, nieraz nie ucierpimy w ogóle ani my ani nasz samochód, a czasem nasz pojazd nadaje się tylko do mechanika lub na złomowanie. Jednak w tej całej niemilej sytuacji nie pozostajemy sami. Istnieje możliwość wynajmu auta zastępczego z OC sprawcy. Oprócz tego dostaniemy odszkodowanie. Żeby to się ziściło musimy głosić całą sprawę do ubezpieczyciela, poczekać na wizytę rzeczoznawcy, który wyceni nasze szkody. Opisywana sytuacja dotyczy osobę poszkodowaną w wypadku, kolizji lub w stłuczce.

Sprawca nie ma już takich przywilejów. Jakiś czas jeździmy samochodem zastępczym, ciesząc się, że mamy czym dojechać do pracy i normalnie funkcjonować w życiu codziennym. Samochodem dysponujemy do czasu naprawy naszego, własnego auta lub w terminie wynikającym z umowy. Najczęściej towarzystwo ubezpieczeń nie robi żadnych problemów i pozwala na użytkowanie zgodnie z naszymi potrzebami.