Balustrady odporne na korozję

 

Balustrady znajdują się niemal wszędzie. Na schodach, balkonach, tarasach widowiskowych czy też zwykłych przejściach przez most. Dbają o nasze bezpieczeństwo, chroniąc przed upadkiem. Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że składają się one z dużych części, jednak tak naprawdę znajduje się tam dużo małych elementów, na przykład łączeń.

Stalowe elementy w barierkach

elementy balustrad nierdzewnychBalustrady oprócz dbania o nasze bezpieczeństwo, muszą dobrze wyglądać. Wykonane ze stali nierdzewnej mogą posiadać różne kształty. Często balustrady mogą mieć ozdoby w kształcie kwiatów i liści, które są na przykład pozłacane. Bardzo często spotkamy się z barierką koloru czarnego lub srebrnego. Elementy między innymi łączenia są wykonane z tego samego materiału co główna część. Elementy balustrad nierdzewnych również wykonane są ze stali nierdzewnej, co sprawia, że nie ulegają uszkodzeniu mechanicznemu. Co najważniejsze nie ulegają one korozji, która jest najczęstszym powodem niszczenia balustrad. Czyszczenie balustrad wykonanych ze stali polega tylko na ich przetarciu z kurzu, ale co jakiś czas możemy je odnowić poprzez ponowne pomalowanie. Elementy do balustrad wykonane ze stali nierdzewnej możemy kupić w sklepach z przedmiotami z metalu lub w internecie. Ich cena wynosi około dwudziestu złotych, co jest naprawdę niewielkim wydatkiem. Dla własnego bezpieczeństwa powinniśmy zadbać o renowację balustrad, oraz o ich solidne wykonanie na przykład ze stali.

Nasze barierki składają się w wielu małych elementów które łączą wszystko w całość. Wykonywane są równie solidne i tak jak główna część są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz te spowodowane przez pogodę, na przykład korozję. Ich zakup jest bardzo prosty, a zamontowaniem balustrad może zająć się fachowca, lub możemy zrobić to sami.