Bezpieczna i czysta woda w domu

W odmowej instalacji wodnej liczy się przede wszystkim to, że dzięki niej mamy wodę ze sprawdzonego źródła, które jest na bieżąco badane i nie zawiera szkodliwych drobnoustrojów. Tak jest zarówno w domowym źródle, które sami badamy jak i w instalacji wodociągowej, gdzie przedsiębiorstwo dostarczające wodę zajmuje się jej jakością na bieżąco.

Reduktory ciśnienia wody z filtrami jako dodatkowe zabezpieczenie

reduktor ciśnienia wody z filtremInstalacja z wodociągów jest dla większości osób najbezpieczniejsza jeśli chodzi o jakość wody. W końcu na barkach przedsiębiorstwa wodnego leży bezpieczeństwo wielu tysięcy osób, które korzystają z ich usług. Taką instalację warto jednak podłączyć w naszym domu we właściwy sposób wykorzystując do tego także dodatkowe zabezpieczenia. Nie zaszkodzi jeśli na samym początku przyłącza założymy reduktor ciśnienia wody z filtrem wyłapującym zanieczyszczenia. Uchronimy się dzięki temu przed paroma nieprzewidzianymi okolicznościami. Po pierwsze reduktor ciśnienia zagwarantuje nam, że w naszej wewnętrznej instalacji nie przekroczymy bezpiecznego ciśnienia wody, które może zniszczyć naszą armaturę. Dzieje się tak często w przypadku wystąpienia awarii instalacji dostarczającej wodę, szczególnie pomp. Filtr natomiast służy do wyłapywania zanieczyszczeń, które mogą się znaleźć w wodzie. Wprawdzie woda wodociągowa jest czysta, jednak, gdy w przypadku awarii ktoś na jakiś czas zamknie wodę, to po ponownym włączeniu na pierwszy rzut idzie brązowa woda pełna żelaza – filtr nam w tym pomoże.

Jak widzimy oprócz bezpieczeństwa samej instalacji możemy także sami założyć dodatkowe zabezpieczenia, które uchronią nas na wypadek awarii. W wielu instalacjach wodnych projektowanych w nowych budynkach, takie zabezpieczenie jest uwzględniane niemal zawsze. Tak naprawdę to nie są wielkie pieniądze, które bardzo szybko mogą się nam zwrócić, jeśli dojdzie do awarii.