Brama otwierana automatycznie

Posiadając własną działkę z domem jednorodzinnym warto pomyśleć o tym, aby całą posiadłość ogrodzić. Ogrodzenie wokół działki pełni conajmniej dwie funkcje. Pierwszą z nich jest to, że dzięki temu możemy czuć się bezpieczniej, a po drugie takie ogrodzenie pełni funkcję estetyczną. Dobrej jakości ogrodzenie podnosić wartość całej nieruchomości.

Brama z silnikiem elektrycznym

silnik do bramy przesuwnejPosiadanie ogrodzenia niesie za sobą bardzo dużo zalet. Jedyną wadą jest to, że musimy wysiąść z samochodu, aby otworzyć lub zamknąć bramę, ale i ten problem możemy w bardzo łatwy sposób rozwiązać. Wystarczy wyposażyć się w bramę, którą będziemy mogli otwierać i zamykać z pilota. Jeśli nie zamontujemy takiej od razu przy budowie ogrodzenia, to możemy przerobić tą bramę, którą już mamy. W tym celu musimy kupić niezbędny osprzęt. Ważne jest to, aby dobrać wszystko w odpowiedni sposób do rodzaju posiadanej bramy. Najłatwiej jest zautomatyzować bramę przesuwną. Jedyne czego będziemy potrzebować to silnik do bramy przesuwnej i sterownik. Działanie takiego mechanizmu jest bardzo proste. Po wciśnięciu guzika na pilocie silnik zostaje wprawiony w ruch i brama zaczyna się zasuwać lub rozsuwać. Dodatkowo montujemy czujniki, którą wyłączają silnik w momencie, gdy brama dojdzie do końcowego położenia. Moc silnika powinniśmy dobrać do wagi bramy, ponieważ im cięższa brama, tym mocniejszy silnik powinniśmy kupić. Zasilanie do silnika doprowadzamy prosto z sieci.

Koszt zmodernizowania takiej bramy nie jest duży. Cały potrzebny osprzęt razem z ze sterownikiem i kompletem pilotów możemy kupić już za około dwa tysiące złotych. Zakupu możemy dokonać przez internet. Jest to najwygodniejsza forma zakupów, ponieważ nie musimy nawet wychodzić z domu. Z montażem powinniśmy poradzić sobie samodzielnie.