Ciepłe body z długim rękawem

 

Mając na myśli body, osoby nie mające dzieci przeważnie wyobrażą sobie damskie body, które często kobiety zakładają do spódnic czy dopasowanych jeansów. Jednak dla rodziców body, to przede wszystkim wygodne ubranka dla malucha.

W jakich rozmiarach kupimy body dla niemowląt?

body długi rękaw 56Dzieci, które się dopiero urodziły są przeważnie bardzo małe, bo mierzą do około pięćdziesięciu do sześćdziesięciu centymetrów długości od czubka główki do pośladków. Jednak z każdym kolejnym miesiącem ten stan się będzie dość szybko zmieniał, gdyż maluchy bardzo szybko rosną w pierwszych dwunastu miesiącach życia. W okresie niemowlęcym przeważnie noszą rozmiar od pięćdziesiąt sześć do dziewięćdziesiąt osiem. Mniejsze rozmiary również są dostępne, ale dla wcześniaków. Najbardziej popularne są body długi rękaw 56, które w większości przypadków są zakładane noworodkom. Czadem mamy mogą się obawiać, że taki rozmiar będzie za duży dla malucha, który mierzy pięćdziesiąt dwa centymetry, ale są to bezpodstawne obawy, ponieważ maluchy muszą mieć większe ubranka, gdyż noszą pieluszki zajmujące sporo miejsca. Ubranie nie może być zbyt napięte na dziecku, bo będzie ograniczało jego ruchy i można sprawiać mu dyskomfort. Większość producentów umieszcza na metkach informacje, że dany rozmiar odpowiada dziecku w określonym wieku, co ułatwia niedoświadczonym mamom dobór ubranek. W sklepach  ubrankami dla niemowląt znajdziemy body nie tylko z długim rękawem, ale także z krótkim  lub nawet na ramiączkach w wielu kolorach.

Co do ilości ubranek dla niemowlaka, to z powodzeniem wystarczy siedem par body, tyle samo spodenek, kilka kaftaników i śpioszki, aby maluch miał ubranko na każdy dzień, a mama nadążyła z ich praniem, suszeniem i prasowaniem. To przeważnie koszt około dwustu złotych.