Czym jest pessar?

Każda kobieta spodziewająca się dziecka przeżywa wiele wspaniałych chwil. Niestety nie dla każdej kobiety okres oczekiwania na potomstwo przebiega prawidłowo. Wiele przyszłych rodziców obawia się o przebieg ciąży i rozwój dziecka.

Pessar podczas trwania ciąży 

pessary położniczeKażda anomalia w ciąży może mieć bardzo poważne konsekwencje. Niestety przez to ciąża może być zagrożona lub może dojść nawet do poronienia. Jednak aktualnie medycyna coraz bardziej się rozwija i wiele nieprawidłowości można wychwycić przy wizytach kontrolnych. To co dawniej mogło przedwcześnie zakończyć ciąże dziś jest możliwe do wyleczenia. Zatem każda kobieta u której stwierdzono nieprawidłowości może liczyć na to że otrzyma odpowiednią pomoc, tak aby ciąża została utrzymana. Jeden z częstych powodów komplikujących przebieg ciąży jest niewydolność szyjki macicy. Niewydolność szyjki może spowodować przedwczesny poród co skutkuje urodzeniem wcześniaka lub dziecka, które nie ma na tyle wykształconych narządów aby przeżyć. By uniknąć takiej sytuacji kobiety z niewydolnością szyjki macicy mają zakładane pessary położnicze, które chronią przed przedwczesnym porodem.  Czym zatem jest pessar? to niewielkiej wielkości krążek przypominający kształtem pierścień. Krążek ten umieszcza się w narządach rodnych kobiety. Przedmiot wykonany jest z silikonu medycznego dzięki temu jest bezpieczny dla zdrowia kobiet. Krążek umieszczony jest w pochwie na pewien ściśle określony czas. Ma w tym czasie za zadanie wyhamować proces skracania się szyjki. Silikonowy krążek to doskonała alternatywa, która może uchronić kobietę przed zabiegiem zakładania szwów szyjkowych.

Silikonowe krążki położnicze są bardzo bezpieczne i mogą uchronić kobietę przed zabiegiem chirurgicznym jakim jest zakładanie szwu szyjkowego. Krążek jest rekomendowany przez wielu położników oraz ginekologów. Brak inwazyjności oraz jego skuteczność potwierdza wielu lekarzy.