Czym są obejmy zaciskowe?

Jednym z najbardziej praktycznych oraz ekonomicznych sposobów na łączenie przewodów i węży są obejmy zaciskowe. Ich prosta konstrukcja i przede wszystkim wysoka łatwość montażu powodują, że są używane w wielu branżach, a klientów zadowolenie świadczy o ich wysokiej skuteczności. 

Zastosowanie obejmy zaciskowej 

obejma zaciskowaPrzed zakupem idealnej, warto zapoznać się z ich konkretnym działaniem i na tej zasadzie dokonać udanego zakupu. Generalnie obejma zaciskowa to opaska wykonana z różnego typu metali, która jest mechanicznie zaciskana przede wszystkim na wężach i rurach. Może być ona wykonana ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej. Obejmy są tak łatwe w montażu, że specjalna konstrukcja z zaokrąglonymi bokami, która zapobiega uszkodzeniu przewodów, dodatkowo wpływa na jeszcze łatwiejsze montowanie. Na rynku istnieje kilka rodzajów i typów obejm, które znacznie się od siebie różnią. Zaliczyć do nich można przede wszystkim zwykłe oraz te z pierścieniem wewnątrz. Główną zasadą ich działania jest wstępne scalanie się o dopasowanie do dwóch końców rur, które mają być ze sobą połączone. Następnie montuje się taką obejmę i ustawia w odpowiedniej pozycji, w jakiej ma być docelowo. Kolejny krok to mechaniczne zaciśnięcie obejmy, które robi się przy pomocy specjalnej śruby. Dokręcenie z właściwą siłą, czyli tak aby konstrukcja z dużą mocą dociskała elementy, zagwarantuje bezproblemową pracę i trwałość. Obejmy są bardzo ekonomiczne oraz przede wszystkim odpowiednio solidne. 

Obejma ma za zadanie wytworzenie stabilnego i równomiernego nacisku na przewód, aby doskonale go scalić z innym elementem. Obejmy zaciskowe posiadają szerokie zastosowanie w niejednej branży, dlatego są aż tak bardzo popularne i przez cały czas jest na nie duże zapotrzebowanie.