Czysta woda w domu i w podróży

 

Woda alkaliczna powstaje w wyniku procesu elektrolizy. Jej pH mieści się w przedziale 7-11 i w przeciwieństwie do wody kwaśnej, której pH wynosi 5-6, stosuje się ją do bezpośredniego spożycia. Woda kwaśna przeznaczona jest głównie do użytku zewnętrznego. Woda alkaliczna poza przyjemnym smakiem, odznacza się wieloma dodatnimi właściwościami dla naszego organizmu. Ze względu na jej wartości pH zbliżone do pH naszego organizmu, wpływa na neutralizację wolnych rodników powstających w naszym organizmie.

Właściwości wody alkalicznej

jonizatory wodyJonizatory wody pozwalają na oddzielenie jonów dodatnich od ujemnych w cząsteczce H2O. Dzięki jego zastosowaniu, woda nabiera odpowiednich właściwości prozdrowotnych i może być stosowana w celach leczniczych. Regularne spożywanie wody alkalicznej wpływa korzystnie na stan naszego zdrowia oraz poprawia samopoczucie. Dodatkowo zwiększa wydajność naszego organizmu, a ten ma siłę do walki z wieloma chorobami, zarówno zwykłymi infekcjami, jak i z poważnymi schorzeniami dotykającymi coraz więcej ludzi. Jej wpływ zaobserwować można w związku z poprawą nawilżenia i elastyczności skóry, przez co pozwala zachować młody wygląd. Poprawia trawienie i zapobiega tworzeniu się wrzodów żołądka oraz dwunastnicy. Jej działanie opiera się na przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej, której zaburzenie zwiększa ryzyko rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. Picie wody alkalicznej dodatkowo wspomaga odchudzanie, zwalcza uporczywe bóle głowy oraz pomaga w zwiększeniu energii i sił witalnych. Występuje także zmniejszenie ryzyka powstawania chorób serca, do których zalicza się ataki i choroby serca, tak częste niestety w dzisiejszych czasach, wywołane wieloma czynnikami. W ofercie firm dysponujących jonizatorami do wody znajdują się zarówno urządzenia przelewowe, jak i naczyniowe.

Zakup jonizatora do wody może być świetnym pomysłem zarówno na prezent dla bliskiej nam osoby, jak i do użytku własnego. Warto bowiem zadbać o zdrowie i pić czystą wodę, która ma tak wiele korzystnych właściwości. Mamy do wyboru zarówno stacjonarne, jak i niewielkie przenośne urządzenia do jonizacji, które można zabrać ze sobą w podróż. Stanowi to doskonałe udogodnienie i pozwala nam na regularne nawadnianie, które jest niezwykle ważne i podkreślane na każdym kroku.