Czyszczenie projektora – wszystko co musisz wiedzieć

 

Z funkcji jakie oferują nam projektory korzysta zarówno wiele firm jak i osób prywatnych. Są one nieodłącznym elementem wielu sal konferencyjnych i wykładowych. Korzystają z nich nauczyciele podczas wyświetlania slajdów w szkołach. A także zwykli domownicy, kiedy chcą wieczorem pooglądać swój ulubiony film. Bez względu na wykorzystanie, wszystkie projektory łączy jedno – dbanie o ich czystość.

Projektor – jak wygląda czyszczenie?

czyszczenie projektoraAby w pełni cieszyć się z możliwości jakie daje nam projektor niezwykle istotne jest dbanie o jego stan. Działaniem, które powinieneś regularnie wykonywać jest czyszczenie projektora, niezależnie od tego jakiej firmy jest nasze urządzenie. Sami jesteśmy w stanie wyczyścić filtr oraz jego obiektyw. Jednak wyczyszczenie środka urządzenia zdecydowanie bezpieczniej powierzyć w ręce doświadczonej osoby. W większych miastach odnajdziemy wiele serwisów wykonujących tą usługę. Przystępując jednak do czynności, które jesteś w stanie samodzielnie wykonać pamiętaj o tym by wyłączyć projektor i odłączyć go od gniazdka zasilającego. Wykonaj ten krok nie krócej niż 30 minut przed przystąpieniem do czyszczenia. Kurz znajdujący się na powierzchni urządzenia, możesz usunąć przy pomocy odkurzacza. Po wstępnym zebraniu kurzu, możesz przystąpić do mycia powierzchni projektora przy pomocy wilgotnej ściereczki. Uważaj jednak by nie była zbyt mocno nasączona, ponieważ woda, która dostanie się do wnętrza urządzenia, może przyczynić się do jego uszkodzenia.

Obiektyw projektora możesz wyczyścić przy pomocy odpowiednich preparatów, które dostaniesz w sklepie ze sprzętem fotograficznym. Wyczyszczenie projektora z zewnątrz stanowi jednak tylko część procesów, które warto wykonywać regularnie. Wyczyszczenie wnętrza zdecydowanie lepiej powierzyć w ręce specjalisty.