Dalszy rozwój własnej drukarni – ulotki

Ostatnim razem skończyliśmy na projektowaniu pierwszego kalendarza. Doszliśmy też do wniosku, że najlepsze kalendarze nie mają wcale jednej kartki. Muszą mieć ich więcej. Na jednej kartce to najwyżej można zrobić ulotki. Kalendarze w swoim podziale mają zwykle minimum 12 kart. Wtedy każda karta może reprezentować jeden miesiąc.

ulotkaA wtedy na jednej takiej karcie można zamieścić bardzo dużo informacji o tym co w tym miesiącu jest najbardziej istotnego. Można też do tego załączyć odpowiednią grafikę i tak np do miesiąca grudnia może być załączony bałwan, śnieg, choinka i różne inne związane tematycznie z tym właśnie miesiącem. Ale zaraz zaraz to miały być pierwsze kalendarze jako pierwsze lekcje nauki tego jak ma działać drukarnia. No więc może po prostu zwykłe graficzne bałwany lub choinki, które można połączyć za pomocą linii właśnie w programie Paint. Warto poznawać możliwości własnego oprogramowania i nie spieszyć się za bardzo z instalacją kolejnego.
Standardowo do komputera dołączone są różne programy, które mogą pozwolić na zrobienie ulotki. Nawet w Wordzie, w programach tekstowych, są możliwości wstawiania gotowych różnych grafik. Jeśli dobrze przeglądnąć to można znaleźć gotowe ładne bałwany i znacznie ładniejsze choinki i Mikołaje.
W ten sposób początkowy użytkownik grafiki uczy się jak najlepszego wykorzystywania tego minimum co posiada czyli komputer drukarka i standardowe oprogramowanie Windows. Nie uwzględniamy nawet na początku dostępu do Internetu, który daje nieograniczone i nieskończone możliwości. Na razie rozpatrujemy komputer bez połączenia z Internetem. Te nasze standardowe oprogramowanie to nie tylko możliwość zabawy w ulotki czy kalendarze ale także różne prezentacje multimedialne. Do tego świetnie się nadaje program Power Point.

Zaczyna się w tym momencie rozwój również w drugim kierunku. Jako grafik komputerowy możesz robić ulotki, które będzie sprzedawać Twoja drukarnia, ale możesz również tworzyć grafiki, które będą przez cały czas jedynie w postaci wirtualnej. Będziesz widział je Ty na swoim ekranie komputera i Osoby, którym je pokażesz. Jednak nigdy nie wydostaną się na zewnątrz.