Diagnostyka instalacji grzewczych i wodno-kanalizacyjnych

Do diagnostyki, lub lokalizacji instalacji grzewczych, czy wodno-kanalizacyjnych, nieodzownym w tej chwili urządzeniami wydają się kamery termowizyjne. Za pomocą pomiarów termowizyjnych instalacji, możemy między innymi uniknąć przykrych niespodzianek podczas remontu, gdy po w wierceniu w ścianę okazuję się, że natrafiliśmy na rurę. Za pomocą badań termowizyjnych bardzo łatwo wytyczymy rzeczywisty przebieg instalacji wodnych, jak i zdiagnozujemy czy zostały one położone w odpowiedni i pełni funkcjonalny sposób.

http://www.kameryir.com.pl to najlepsze kamery termowizyjne

 

Pamiętajmy, że często firmy remontowe starają się ukryć, drobne defekty czy nieszczelności położonej instalacji, dlatego warto jest do takiego pomiaru zatrudnić firmę zajmującą się badaniami termowizyjnymi w budownictwie, niezależną od wykonawcy instalacji na przykład http://www.kameryir.com.pl. W ciągu kilku godzin, taki pomiar wykaże, czy nie zostały poukrywane drobne defekty i nieszczelności. Co zapobiegnie niekontrolowanym wyciekom w przyszłości.

http://www.kameryir.com.plPamiętajmy, że coś, co w tj. chwili jest tylko mikroskopijną nieszczelnością, w przyszłości może się zamienić w olbrzymią plamę pleśni czy wilgoci, która może mieć znaczący wpływ na zdrowie, a nawet życie, zamieszkujących lokal mieszkańców. Kamerami termowizyjnymi możemy też sprawdzić na przykład staranność położenia ogrzewania podłogowego i usunięcie ewentualnej usterki, bez potrzeby demontowania całej podłogi. Badania termowizyjne instalacji wodnych, nie muszą być tylko prewencyjne. Takie pomiary z pomocą kamer termowizyjnych, mogą być wykonywane w razie nagłej potrzeby, na przykład podczas siarczystych mrozów w celu zlokalizowania odcinka rury, w której doszło do zamarznięcia wody, lub podczas badań instalacji kanalizacyjnej, szczególnie, jeżeli często dochodzi do zatkania odpływu. Termowizja jest prostym i tanim rozwiązaniem, jeżeli chcemy sprawdzić firmę budowlaną lub remontową, pod kątem rzetelności wykonanych zadań, jak i jeżeli chcemy porostu sami naprawić lub zlecić naprawę problematycznych odcinków naszych instalacji w mieszkaniu.