Dlaczego tak wielu z nas pragnie być psychologiem?

 

Psychologia stała się jedną z najpopularniejszych dziedzin i kierunków wybieranych przez młode osoby. Wiele osób pragnie zostać psychologiem. Czym jest to spowodowane? Czy jest to kwestia pieniędzy? Zamiłowania i ciekawości względem innych osób i ich problemów? Czy też czystą chęcią niesienia bezinteresownej pomocy? Postaram się odpowiedzieć na powyższe pytania.

Dlaczego ludzie chcą zostawać psychologami?

dobry psycholog w KrakowieOdpowiedzi na te pytania szukałem w wielu źródłach, rozmawiałem o nich między innymi z psychologiem. Dobry psycholog w Krakowie powiedział, że jego zdaniem, wiele ludzi uważa pracę za prestiżową, dobrze płatną i wygodną, co niestety w jego mniemaniu nie jest prawdą. Psychologia jest kierunkiem wbrew pozorom bardzo trudnym, aczkolwiek dającym wiele satysfakcji z rozwiązywania cudzych problemów, a przy tym daje możliwość poznania natury człowieka, jego podejścia do życia, a co za tym idzie, pozwala lepiej poznać samego siebie. Jak widać chociażby po datkach ofiarowywanych przez ludzi na jakiś szczytny, charytatywny cel widzimy, że naprawdę wiele osób pragnie nieść pomoc bezinteresownie. Może być to też jednym z głównych powodów dla których młode osoby wybierają akurat tę dziedzinę nauki. W Krakowie, miejscu, gdzie znajduje się wielu wybitnych, znanych na całą Polskę specjalistów możemy zauważyć, że jest tam bardzo wiele studentów psychologii. Zapytałem się kilku znajomych studentów w Krakowie dlaczego wybrali akurat ten kierunek. Większość odpowiedzi zawierała nasze przypuszczenia, czyli, chęć dobrze płatnej pracy oraz chęci pomocy potrzebującym.

Pomimo ciężkich studiów i wielu lat ciężkiej pracy w dziedzinie, którą poznajemy przez cale swoje życie, jest to zawód bardzo popularny. Daje on nam wiele możliwości nie tylko na poziomie zawodowym, ale również i na szczeblu rozwojowym.