Do czego wykorzystuje się dźwigi na budowie?

Na każdej budowie zachodzi potrzeba przenoszenia różnego rodzaju materiałów budowlanych. O ile w przypadku palet z cegłami, można je przenieść po kolei ręcznie, o tyle w przypadku ciężkich monolitycznych materiałów, bez dźwigu się nie obędzie.

Jakie materiały można przenosić za pomocą dźwigu?

dźwigi na budowę w ŁodziMateriały budowlane to bardzo szeroka gama produktów. Na budowę dowozi się je ciężarówką z podnośnikiem, więc zazwyczaj cały zamówiony towar zostaje rozładowany w jednym miejscu. Niestety na budowie trzeba ten towar przemieszczać w różne miejsca. Do tego celu wykorzystuje się dźwigi na budowę w Łodzi. W tym mieście można znaleźć co najmniej kilka takich miejsc, w których z daleka widać dźwigi. Na budowach w Łodzi można zobaczyć co najmniej kilka typów dźwigów. Przede wszystkim można wyróżnić dźwigi stacjonarne i mobilne. Jak sama nazwa wskazuje, dźwig stacjonarny rozstawia się w miejscu budowy i zazwyczaj pozostaje on na budowie niemalże do czasu jej ukończenia. Natomiast dźwig mobilny to pojazd specjalny, który po złożeniu wysięgnika może jechać w dowolne miejsce. Jedyną operacją, którą trzeba przeprowadzić przed rozpoczęciem korzystania z tego dźwigu jest jego wypoziomowanie w miejscu pracy. Przeprowadza się to za pomocą przynajmniej czterech siłowników zakończonych podporami. Przy ich użyciu pojazd się unosi na wysokość kilkunastu centymetrów i możliwe jest rozłożenie siłownika. Montaż dźwigu stacjonarnego trwa zdecydowanie dłużej, lecz dźwig ten jest bardziej stabilny.

Mało który budowlaniec decyduje się na zakup dźwigu na własność. Najzwyczajniej w świecie lepiej opłaca się wynająć dźwig na określony czas, aniżeli kupować go na własność. Koszty utrzymania własnego dźwigu często są bardzo wysokie. Dlatego zdecydowanie lepiej jest się niemi nie martwić.