Dobre okłady przeciwbólowe

Pewne dolegliwości mogą znacznie utrudniać nasze codzienne funkcjonowanie. Okazuje się, że ulgę może przynieść termoterapia, którą możemy samodzielnie zastosować w domu. Jak? Wystarczy zakupić specjalne okłady dostępne w aptekach. Przyłożenie okładu żelowego może naprawdę nam pomóc. Warto wiedzieć, kiedy należy go używać.

Zakup okładów żelowych

Okłady żeloweW aptekach można zakupić wiele przydatnych leków i artykułów. Polecane są na pewno okłady żelowe, które znajdują swoje zastosowanie w trakcie bólu. Warto wiedzieć o nich coś więcej. Okłady stosuje się celem zmniejszenia bólu, łagodzenia skutków urazu czy też obrzęków. Okłady żelowe rozgrzewające mają poprawiać ukrwienie, dlatego stosuje się je na podrażnione i obolałe mięśnie. Ciepło szybko dociera do tkanek i powoduje efektywne rozluźnienie. Warto je stosować w przypadku skurczów mięśni czy częstych bólów w okresie menstruacji. Z kolei okłady chłodzące powodują obniżenie temperatury tkanek. Niwelują ból oraz obrzęk, które mogą mieć różną etiologię. Zimno oddziałuje na zakończenia nerwowe, dlatego efekty są naprawdę szybko zauważalne. Pamiętajmy, aby okład przykładać kilkanaście minut, nawet kilka razy dziennie. Nie należy przekraczać wspomnianego czasu, ponieważ możemy doprowadzić do zbytniego ochłodzenia ciała. Trzeba mieć na uwadze przerwy pomiędzy ochładzaniem, aby organizm mógł się zregenerować i przywrócić właściwą temperaturę ciała. Kiedy warto zastosować chłodzący okład żelowy? Na pewno w przypadku bólu zębów, kontuzji oraz obrzęków czy urazów. Świetnie działa w przypadku bólu głowy oraz zapalenia stawów.

Warto mieć w domu w pełni wyposażoną apteczkę. Co powinno się w niej znaleźć? Prócz podstawowych artykułów, przydadzą się także kompresy do termoterapii. Mogą mieć one działanie chłodzące bądź rozgrzewające. Dostępne są w postaci żelowej, co ułatwia ich używanie. Każdy z nas powinien je posiadać.