Dokładne ważenie ciężarówek

Wiadomo nie od dziś, że transport działa jak pewnego rodzaju „układ krwionośny” regulujący pracę całej gospodarki na danym obszarze. W związku z dużym rozwojem gospodarki na terenie Polski, można zauważyć spory popyt na usługi transportowe. Nic w tym dziwnego, ponieważ wiele firm produkcyjnych, przemysłowych, a także handlowych jest uzależnionych od terminowych dostaw surowców, półproduktów oraz gotowych produktów. W związku z tym bardzo ważne są szybkie i profesjonalne usługi firm specjalizujących się w transporcie drogowym towarów przy pomocy samochodów ciężarowych.

 

Waga samochodowa – czy można zważyć każdy samochód?

Profesjonalne usługi transportowe są związane nie tylko z szybką i bezpieczną dostawą, ale również z przestrzeganiem wszystkich przepisów i norm obowiązujących w polskim prawie. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na postępowanie zgodne z przepisami ustalającymi odpowiednią masę pojazdu i jego ładunków. Przeciążenie jest jednym z najgorszych problemów związanych z transportem ciężarowym. Przeładowane ciężarówki blokują drogi, niszczą nawierzchnię, po której jeżdżą, nie mogą wykonywać manewrów zapewniających bezpieczeństwo oraz są narażone na przeciążenia mogące spowodować poważne uszkodzenia pojazdów.
waga samochodowa
W związku z powyższym warto zainwestować w nowoczesne wagi platformowe służące do ważenia dużych i ciężkich ładunków oraz palet. Na podstawie informacji pozyskanych dzięki takim wagom, można zsumować masę wszystkich ładunków i sprawdzić czy wynik końcowy mieści się w granicach dozwolonych norm. Kolejnym przydatnym i bardziej praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie urządzeń, jakimi jest waga samochodowa. Służą one do sprawdzania masy całego pojazdu. Są one odporne na duże obciążenia i nie ulegną zniszczeniu, nawet jeśli najedzie na nie ciężarówka z bardzo dużym i ciężkim ładunkiem.

Wagi najazdowe są wykorzystywane przez Inspekcję Transportu Drogowego. Urządzenia te są umieszczane przy trasach, po których jeżdżą ciężarówki. Dzięki temu Inspekcja ma dostęp do dokładnych danych i może karać w przypadku nadużyć.