Efektywne zwalczanie kretów

Każdy kto posiada własny ogród pragnie by zawsze zachowana w nim była odpowiednio dobra kondycja trawnika. Dokładamy ciągle wszelkich starań by nasz trawnik wyglądał świetnie. Jednak jest pewne stworzenie, które może w ciągu kilku chwil zepsuć wizerunek trawnika czy też ogrodu. Mowa tutaj oczywiście o kretach. Ich kopce oraz korytarze często są tworzone właśnie na dobrze zadbanych i pielęgnowanych działkach.

Skuteczne metody walki z kretami

zwalczanie kretów warszawaKrety są ssakami, które żywią się głównie dżdżownicami, ślimakami oraz innymi małymi organizmami żyjącymi w glebie. Bardzo rzadko zdarza się by krety zjadały rośliny. Jednak największym problemem nie jest to czym się kret żywi ale jaki prowadzi tryb życia. Stale buduje on kopce, które zaburzają wygląd naszych trawników. W ciągu jednej godziny takich kopców może powstać kilka ponieważ krety w czasie żerowania są w stanie przemierzyć 15 metrów kopiąc przy tym korytarze. Warto więc wiedzieć do kogo się zgłosić jeśli krety na dobre zamieszkały na naszej działce. Jeśli chodzi o kwestię jaką jest zwalczanie kretów Warszawa jest miastem, w którym pracują profesjonaliści dla których walka z kretami to codzienność. Zgłaszając się do takich osób możemy liczyć na to, że kret bardzo szybko się wyniesie z naszej działki. Krety najczęściej lokują swoje gniazda w miejscach gdzie ziemia jest dobrze spulchniona, wilgotna i próchniczna. W związku z tym nasze ogrody idealnie się w ten schemat wkomponowują.

Na dzień dzisiejszy bardzo dużo słyszy się na tematy dotyczące zwalczania kretów. Zwierzęta te nie robią zbyt dużych szkód w rolnictwie ale już w przypadku trawników czy ogródków przydomowych mogą bardzo niszczyć estetykę. Jeśli podejmują Państwo samodzielną walkę z kretami i jest ona trudna do wygrania to warto zgłosić się do specjalistów.