Folia do ochrony okien

Okna można zabezpieczyć na kilka sposobów. Najprostszym jest zastosowanie specjalnej folii. Dzięki niej na szybie stwarza się napięcie powierzchniowe, które doskonale ją zabezpiecza nawet przed uderzeniami za pomocą ostrych przedmiotów. Jednak ochrona obejmuje także wszelkie zarysowania oraz matowienie i chroni przed utratą ciepła z wnętrza domu. Dlatego folia jest tak opłacalna.

Jak folia chroni okno?

folia ochronna do okienNapięcie powierzchniowe, które jest wytwarzane na szybie sprawia, że jest ona nie do stłuczenia. Dlatego nawet mocne uderzenie nie zrobi szkody naszej szybie. Folia ochronna do okien sprawia również, że szyba się nie rysuje. Zawsze jest wystarczająco mocna. Dzięki powłoce z nylonu nie przeszkadzają jej żadne zarysowania. Tak samo jest z matowieniem. Szyba, na której znalazła się folia nie zrobi się matowa. To bardzo duża zaleta, zwłaszcza jeśli przez wiele lat będziemy mieć jedno okno. Przydaje się do mycia, ponieważ z folii o wiele łatwiej zejdą zabrudzenia, niż ze szkła. Folia ochronna do okien jest także uszczelniaczem. Dzięki niej nie ucieka nam temperatura z pomieszczeń. Tym samym niwelujemy wszystkie rachunki za ogrzewanie, które moglibyśmy zapłacić. Do wnętrza pomieszczenia nie wleci zimne powietrze. Folia nie chroni tylko szyby, ale także jej łączenie z ramą okienną. To wystarczy, aby okno było zupełnie dobre. Nie będzie żadnej, nawet najdrobniejszej nieszczelności.

Folia ochronna ma taką zaletę, że można całkowicie zabezpieczyć okna, jednocześnie nie płacąc dużych pieniędzy. Zastosowanie folii jest bardzo dobrym pomysłem. Jej montaż na szybie można wykonać samodzielnie. Jednak jeśli chcesz skorzystać z usługi fachowca, zapłacisz za to około piętnaście złotych od jednej szyby. Najlepiej zabezpieczyć kilka szyb jednocześnie.