Forma gotowych zdjęć ślubnych

Jeszcze do niedawna, bo do końcowych lat XX wieku, oczywiste było to, że sporządzone podczas ślubu fotografie były wywoływane, to znaczy w odpowiedni sposób drukowane na specjalnym papierze. Takie w pełni namacalne pamiątki umieszczano w albumach, ramkach i w tej postaci przechowywano pamiątki w rodzinnym archiwum.

Zdjęcia ślubne i fotoksiążki

 

zdjęcia ślubneObecnie jest to wciąż stosowana metoda, jednak nie jest już jedynym sposobem przechowywania ślubnych pamiątek tego rodzaju. Postęp technologiczny, a zwłaszcza cyfryzacja danych dają wiele zupełnie nowoczesnych i rewolucyjnych nawet możliwości, jeżeli chodzi o przechowywanie oraz udostępnianie innym sporządzonych podczas szczególnych wydarzeń zdjęć. Współczesne zdjęcia ślubne egzystują w zasadzie na dwóch płaszczyznach: w wersjach cyfrowych i papierowych. Cyfrowo zapisane fotografie są swego rodzaju kopią zapasową, swoistym zabezpieczeniem przed niepożądaną utratą czy zniszczeniem wywołanych zdjęć.
Co więcej, zdjęcia które można otworzyć za pomocą komputera, są zabezpieczone także w ten sposób, że przechowuje je komputerowa pamięć, a nawet internetowe serwery. Wiele firm fotograficznych(w tym foto-kaminski.pl w ten właśnie sposób udostępnia sporządzone sesje – tworząc albumy na specjalnie tworzonych stronach internetowych. Oczywiście prywatność młodej pary, która jest uwieczniona na konkretnych zdjęciach, jest chroniona w ten sposób, że dany folder chroniony jest specjalnym hasłem, które fotograf udostępnia swoim zleceniodawcom. To oni decydują, komu przekażą dane na temat adresu strony oraz otwierającego ją hasła. W ten sposób dzielenie się zapisanymi na fotografiach wspomnieniami nie wymaga osobistego spotykania się ze wszystkimi gośćmi, którzy chcieliby obejrzeć powstałe podczas ceremonii i wesela zdjęcia.

Oczywiście tradycyjne albumy gromadzące wykonane fotografie są wciąż jednym z elementów zestawu usług fotograficznych. Specjalnie i pięknie skomponowane fotoksiążki prezentują częściej stylizowane sesje zdjęciowe i pozostają jedną z najpiękniejszych pamiątek, jakie pozostają nowożeńcom po pamiętnym dniu zawarcia małżeństwa.