Gdzie sprawdzi się pianka akustyczna?

Akustyczna pianka to idealny materiał na izolację pomieszczeń, które wymagają wygłuszenia. Pianki wykonuje się z tworzyw polimerowych, z zastosowaniem różnych technik spieniania dzięki czemu uzyskuje ona odpowiednią wielkość porów i właściwości optymalnie dobrane do swojego przeznaczania.

Pomieszczenie w których stosuje się pianki akustyczne

pianka akustycznaGłównym zastosowaniem pianki akustycznej jest izolacja pomieszczeń przed hałasem, bądź zapobieganie wydobywa się dźwięków na zewnątrz pomieszczenia. Najpopularniejszym miejscem gdzie wykorzystywana jest pianka akustyczna, są studia nagraniowe. Głośna muzyka niekoniecznie jest akceptowana przez sąsiadów budynku, gdyż w niektórych pracach wymagających skupienia, może to przeszkadzać. Poza tym pianka wygłuszająca, znacząco poprawia akustykę pomieszczenia, dzięki czemu dźwięk nagrywany jest bardziej czysty. Równie często produktu tego używa się w przemyśle, do niwelowania hałasu wynikającego z pracy maszyn, co utrudnia pracę pomieszczeń biurowych zakładu. Dzięki piankom akustycznym możliwe jest zminimalizowanie wszystkich rodzajów hałasu, wibracji i dźwięków rezonansowych, zapewniając tym spokój osobom przebywającym w sąsiednich budynkach. Pianka akustyczna jest również godnym uwagi rozwiązaniem w przypadku sklepów, mających siedzibę na parterze zbiorowych budynków mieszkalnych. Codzienne funkcjonowanie sklepu może przeszkadzać mieszkańcom tzw. bloku.

W związku z tym, sklep by zadbać o komfort mieszkańców, a także z polecenia administracji mieszkaniowej, często stosują pianki akustyczne. Odbiorcami produktu poza podmiotami gospodarczymi, są  także klienci indywidualni, którzy wykorzystują materiał do zapewnienia sobie ciszy w domu w przypadku gdy mieszkają np. przy ulicy, bądź w sąsiedztwie zakładów przemysłowych bądź innych źródeł hałasu.