Grill węglowy od firmy Weber

W naszej gastronomicznej świadomości, grillowanie od kilku lat zaczyna zajmować coraz istotniejsze miejsce. Na fali mody płynącej z krajów zachodnich, każdy z nas przynajmniej raz w roku – a konkretniej w okresie od maja do września – spotyka się ze swoimi znajomymi na wspólnym grillowaniu. Do tego jednak potrzebny jest jednak odpowiedni sprzęt do grillowania.

Profesjonalny grill węglowy

grill weber performerW przypadku pewnej grupy organizatorów grillowania, prędzej lub później, odzywa się potrzeba posiadania sprzętu dobrej jakości, dzięki któremu przygotowanie grillowanych potraw będzie jeszcze większą przyjemnością. Sprzętem tego typu, bez żadnego wątpienia, grill Weber Performer. Jest to grill, który charakteryzuje się nie tylko dużą powierzchnią, na której możemy grillować mięso, warzywa i inne przygotowywane na grillu potrawy, ale również bogatym wyposażeniem, dzięki któremu możemy dysponować w naszym ogrodzie kuchnią z prawdziwego zdarzenia. Weber Performer posiada więc wymienne ruszta, dzięki którym możemy grillować steki w taki sposób, by na ich powierzchni odbiła się perfekcyjna kratka, ale możemy również dysponować powierzchnią patelni, woka, a nawet kamienia do pizzy. Niezwykle przydatnym urządzeniem, towarzyszącym temu grillowi jest timer z wyświetlaczem LCD, który możemy wyjąć z grilla i zabrać, np. do domu, gdzie będziemy mogli przygotowywać sałatkę do potraw i monitorować czas grillowania naszych steków.

Grill typu Performer dostarczany na polski rynek przez firmę Weber, jest na pewno sporą inwestycją, jednak ze względu na wszystkie funkcjonalności sprzętu, a także jego wytrzymałość, na pewno jest to inwestycja warta rozważenia. Zwłaszcza wtedy, gdy grillowanie jest naszą pasją, w której zakresie chcemy być szczególnie doceniani.