Idealny stanik dla matek karmiących

Cudowny czas, jakim jest ciąża, to okres dla każdej kobiety wyjątkowy. Nie tylko zmienia się jej ciało, ale też kształtuje się instynkt macierzyński – który często jest dużo lepszym doradcą niż jakiekolwiek poradniki i mądre książki. Aby nasze ciała podczas ciąży, nie straciły na swoim wyglądzie, nie skupiajmy się jedynie na kosmetykach do pielęgnacji, ale też na doborze odpowiedniej bielizny.

Jaki rozmiar stanika wybrać na czas karmienia?

stanik dla matek karmiącychWażny jest przede wszystkim rozmiar. Należy pamiętać, że naszego biustu wcale nie utrzymuje siła ramiączek w danym staniku dla matek karmiących, ale jego obwód. Najlepiej wybrać się na takie zakupy na przełomie ósmego i dziewiątego miesiąca ciąży. Należy zmierzyć się pod biustem, najpierw w sposób luźny, a następnie ściśle. Jeżeli kobieta dużo przytyła w ciąży należy od obecnego wymiaru pod biustem odjąć dziesięć centymetrów. Jeżeli zaś przytyła nieznacznie lub w  granicach normy uznaje się że należy odjąć pięć centymetrów. Jeżeli chodzi o rozmiar miseczki – należy sprawdzić go w tabeli rozmiarów udostępnionej przez producenta. Kiedy w piersiach jest dużo pokarmu, może on lecieć samoistnie, dlatego w tej sytuacji należy dobrać miseczkę tak by móc w niej jeszcze zmieścić wkładkę laktacyjną. No i na koniec pamiętajmy, że podczas laktacji, wraz z rosnącym dzieckiem, rozmiar piersi może zacząć maleć – dlatego nasz stanik dla matek karmiących musimy wymieniać regularnie.

Reasumując, podczas trwania laktacji podobnie jak w samej ciąży, musimy być nastawione na wiele zmian zachodzących w naszym ciele, a co za tym idzie wiele zmian staników. Po zakup stanika dla matek karmiących najlepiej wybrać się pod koniec ósmego miesiąca kiedy nasz rozmiar biustu jest najbardziej zbliżony do tego zaraz po porodzie. Wybierając miseczkę, warto pomyśleć o jej rozmiarze i o tym by pozostawić miejsce na wkładkę laktacyjną zapobiegającą zabrudzeniom.