Identyfikacja wizualna firmy – jaką firmę wybrać i czemu powinno być to COATI DESIGN?

W tym, jak nasza firma będzie odbierana przez potencjalnych klientów, bardzo dużą rolę odgrywa identyfikacja wizualna firmy. Jest to po prostu ubranie naszej działalności w charakterystyczne barwy czy symbole, które od tej pory będą się niezmiennie kojarzyły właśnie z naszą firmą, z konkretną marką i konkretnymi wyrobami.

reklamaTakiej identyfikacji dokonują profesjonalne agencje reklamowe, poprzez projektowanie logotypów, opracowywanie szablonów dokumentów firmowych, nakładanie elementów graficznych na materiały reklamowe, takie jak długopisy, ulotki czy koszulki. Projektowanie logo firmy jest chyba jednym z najważniejszych elementów identyfikacji wizualnej.

Logo będzie bowiem symbolizowało naszą działalność, choć niekoniecznie musi dokładnie obrazować to, czym się nasza firma zajmuje, czy jakie są jej charakterystyczne cechy – wystarczy spojrzeć na logotypy lub loga najbardziej znanych marek, by przekonać się, że często mają znikomy, lub nie mają wcale związku z konkretną branżą. Logo musi bowiem być jak najprostsze. Jak łatwo zauważyć, największe światowe koncerny za swoje loga mają banalnie proste suymbole – kółko z bąbelkiem w środku, dwie nieregularne linie, czy cokolwiek innego. Doskonałym przykładem niech będą tu symbole marek popularnych samochodów – z pewnością każdy z nas jest w stanie przywołać w pamięci choć kilka z nich, i dopasować do konkretnej marki.

Bardzo często klienci przychodzą do agencji reklamowych z gotowym, naniesionym choćby na kartkę papieru swoim logo, czy innymi elementami graficznymi, jakie chcieliby zawrzeć w swojej identyfikacji, i oczekują jedynie przeniesienia prototypu na wersję do druku. Oczywiście graficy wykonują również takie odtworzenia, jednak warto zaufać im także w kwestii zaprojektowania dobrego, rozpoznawalnego logo, bo naprawdę znają się na swojej pracy.