Jak chronić ciągnik przed awarią?

 

Ciągniki są niezmiernie ważnym elementem sprawnej pracy gospodarstw rolnych. Trudno tak naprawdę wyobrazić sobie bez nich jakiekolwiek nowoczesne gospodarstwo. Ze względu na ważną rolę tych maszyn, bardzo ważne jest dbanie o ich stan techniczny.

Jak należy dbać o ciągniki?

filtry do ciągników caseCiągnik to ta maszyna rolnicza, która cieszy się obecnie największą popularnością. Wynika to z faktu, że maszyn tych można używać do wielu różnych zastosowań, więc mogą one zastąpić wiele innych narzędzi. Intensywna praca oraz trudne warunki środowiskowe mogą jednak spowodować powstanie poważnych usterek silników ciągników. Aby temu zapobiec, warto zakupić filtry do ciągników Case, które są bardzo skutecznym sposobem na zapobieganie usterkom ciągników. Główne powody usterek ciągników to przede wszystkim dostanie się do ich silników różnego rodzaju zanieczyszczeń, które na przykład mogą być emitowane przez maszynę poruszającą się na wyschniętym polu. Dobry filtr, niezależnie od tego czy to filtr hydrauliczny czy filtr powietrza, jest w stanie bardzo skutecznie chronić silniki markowych ciągników przed groźnymi dla nich zanieczyszczeniami. Oczywiście, nie każdy filtr można polecić w takim samym stopniu. Przede wszystkim warto sprawdzić, jaką skuteczność filtracji podaje producent danego filtra. Nawet najmniejsze cząsteczki kurzu czy pyłu, po pewnym czasie mogą doprowadzić do zatarcia się tłoka silnika, dlatego też należy kupować takie filtry do ciągników, które gwarantują jak największą skuteczność filtracji. Dzięki temu będziemy mogli korzystać z ciągnika bez problemów przez długi czas.

Ciągniki pełnią obecnie bardzo ważną rolę na gospodarstwie. Dlatego też bardzo ważne jest, aby o te maszyny dbać z należytą waga. Dzięki temu unikniemy sytuacji, że konieczność oddania jakiejś maszyny do serwisu spowolni prace na gospodarstwie.

Zakupu filtra do ciągnika można dokonać na: https://motrol.pl/