Jak działają cewniki urologiczne?

Od kilku miesięcy miałam problemy ze zdrowiem. Próbowałam leczyć się tabletkami i ćwiczeniami, ale na nic to wszystko. W końcu i tak lekarz powiedział mi, że jedynym sposobem na to, aby poprawić moje zdrowie i samopoczucie jest operacja. Trochę się zestresowałam, gdy dowiedziałam się, że w trakcie operacji i bezpośrednio po niej, będę musiała mieć założony cewnik.

Po co zakłada się cewniki urologiczne?

cewnik urologicznyNa szczęście lekarz wszystko mi wytłumaczył, dzięki czemu nie musiałam się niczym stresować. Dowiedziałam się, że przy takiej operacji jaką miałam mieć, cewnik urologiczny to konieczność. Gwarantuje on, że pacjent w trakcie operacji nie odda mimowolnie moczu. Bardzo przydaje się on również po operacji. Przede wszystkim rana pooperacyjna nie ma dzięki temu kontaktu z bakteriami, które mogą pojawić się w moczu i szybciej się goi. Cewnik zapewnia również komfort pacjentowi. Dzięki temu nie musi od załatwiać się do pieluch dla dorosłych, w momencie gdy bezpośrednio po operacji nie może podnosić się z łóżka, po to aby pójść do toalety. Lekarz zapewnił mnie, że stosowanie cewników jest w pełni bezpieczne. Cewniki wykonywane są z hipoalergicznych materiałów, które nie wywołują podrażnień ani alergii skórnych. Sprzęt ten składa się niewielkiej silikonowej lub lateksowej rurki, która wprowadzana jest do cewki moczowej. W ten sposób mocz jest odprowadzany bezpośrednio do worka.

Lekarz bardzo mnie uspokoił, dzięki czemu w dniu operacji nie miałam już żadnych wątpliwości, że założenie cewnika jest słuszne. W dodatku okazało się, że jest zupełnie bezbolesne. Nie odczuwałam żadnego dyskomfortu związanego z tym, że miałam założony i to przez dosyć długi czas cewnik urologiczny. Byłam bardzo zadowolona z tego powodu. Również po jego zdjęciu nie miałam żadnych dolegliwości.