Jak poradzić sobie z menopauzą

Okres przekwitania dla kobiet nie jest czasem łatwym. Czują się okropnie – raz mają ogromne pokłady dobrego humoru jak również energii, aby po chwili opaść bez sił na kanapę. Raz się śmieją, a raz płaczą. Chcą zjeść słodycze, jednak gdy zobaczą czekoladę tracą na nią ochotę.

Menopauza – jak poznać objawy 

objawy - menopauzaJednak to tylko kilka początkowych objawów menopauzy. Do tego dochodzą objawy, które nie należą do najmilszych, bo widać je bezpośrednio po naszym ciele i twarzy. Niektóre kobiety poprzez buzujące wewnątrz hormony zaczynają przybierać na wadzę a w ich organizmie zaczyna gromadzić się woda. Dodatkowo rozpoczynają się problemy z tarczycą jak również innymi, bardziej kobiecymi elementami ciała. Prawda jest taka, że objawy – menopauza u każdej pani są zupelnie inne i trzeba w pewnym wieku zacząć kontrolować swoje ciało. Pojawia się nadmierna potliwość lub – co gorsza uderzenia fal gorąca, które są bardzo problematyczne. Przede wszystkim dlatego, że w jednej chwili człowiek ma ochotę rozebrać się z garderoby, która mu ciąży w danym momencie. Po chwili jednak robi się chłodno, co może prowadzić do częstych infekcji i przeziębień. Na całe szczęście technologia poszła do przodu i kobiety mogą dzisiaj spokojnie poszukać odpowiadającego im sprzymierzeńca, który wspomoże walkę z menopauzą. W dzisiejszych czasach w aptece można kupić wiele parafarmaceutyków na bazie ziół za pomocą którym objawy menopauzy stają się zdecydowanie mniej uciążliwe. Pozostaje również picie naparów z różnego szeregu ziół – melisy, czystka czy innych powszechnie znanych.

Wiele kobiet mówi otwarcie o tym, że bardzo pomógł im ruch i oczyszczenie swojego ciała poprzez ćwiczenia niekoniecznie wymagające wielkiej sprawności fizycznej – na przykład poprzez jogę. Warto wypróbować różnych sposobów.