Jak skutecznie zwalczyć rumień?

Często wydaje nam się, że problemy skórne kończą się wraz z przekroczeniem wieku dojrzewania. Wówczas w końcu nasze hormony stabilizują się i nie powinniśmy mieć z naszą skórą więcej problemów. Prawda jest jednak taka, że wszelkie dermatologiczne dolegliwości mogą wystąpić w każdym wieku.

Najlepsi dermatolodzy z Warszawy

dobry dermatolog Warszawa centrumZawsze dbałam o siebie najlepiej, jak potrafiłam. Z racji tego, że wychowałam się i nadal mieszkam w małej miejscowości z dala od zanieczyszczonego powietrza, nigdy nie miałam problemów ze swoją cerą. Do mycia twarzy używałam wody źródlanej i hipoalergicznego mydła, a także delikatnych toników. Mimo to w wieku trzydziestu lat po praz pierwszy w moim życiu zaczęłam mieć problemy z cerą na której pojawił się rumień. Dotychczas od czasu do czasu pękały mi naczynka, jednak nigdy sprawa nie była aż tak poważna. Wiedziałam, że niezbędny w tej sytuacji będzie dobry dermatolog Warszawa centrum ma kilka doskonałych klinik dermatologicznych do których możemy się zgłosić, a że mieszkam blisko stolicy, wydawało mi się to najlepszym rozwiązaniem. Po przeprowadzonych przez dermatologa badaniach i testach na rożne uczulenia, dostałam receptę na specjalistyczne leki i maści, a także kolejny termin wizyty. Przez cały czas stosowałam się do porad dermatologa: nie jadłam ostrych i gorących rzeczy, unikałam mycia twarzy w gorącej wodzie, a także starałam się zabezpieczać jak najlepiej swoją twarz przed wyjściem na mroźne powietrze. 

Byłam tak zdesperowana, że chciałam nawet laserowo usuwać swój rumień, jednak dermatolog okazał się prawdziwym mistrzem w swoim fachu, bowiem już po paru miesiącach po moich zaczerwienieniach nie było nawet śladu! Zmiana diety, przestrzeganie kilku zaleceń, a także idealnie dostosowane leki sprawiły, że moja twarz wreszcie wróciła do normy, a ja nie wstydzę pokazywać się światu!