Jak stosować susz CBD?

Przyjmowanie marihuany zawierającej leczniczy kannabidiol (CBD), może nam przynieść wymierne korzyści i to w bardzo niedługim czasie. Natomiast nikomu nie zaleca się jej palenia, albowiem to proces, sam w sobie, ekstremalnie szkodliwy dla naszego organizmu.

Sklepy z najlepszym suszem do waporyzacji

konopny susz do waporyzacjiNieważne jest czy pali się wyroby tytoniowe, czy susz konopny, albowiem, w obydwu przypadkach inhalujemy się dymem, a to właśnie on jest nośnikiem substancji smolistych oraz dziesiątek związków kancerogennych. Dodać również trzeba iż dym jest gorący, toteż powoduje podrażnienia dróg oddechowych, a przy tym ich mikro oparzenia. Natomiast, gdy mówimy o waporyzacji, jest to nie tylko najbardziej efektywny sposób na pozyskanie składników czynnych z marihuany, ale też najbardziej zdrowy. Jest tak, ponieważ, w tym procesie, nie dochodzi do spalania materiału roślinnego, ale do jej równomiernego podgrzewania wysoką temperaturą. Dzięki temu nie inhalujemy się dymem, który jest nośnikiem substancji smolistych i związków rakotwórczych, ale esencjonalną parą wodną. W dodatku jest ona chłodna więc nie podrażnia dróg oddechowych ani nie powoduje mikro oparzeń. Konopny susz do waporyzacji powinien być wybierany spośród odmian, których kwiatostany są maksymalnie suche, albowiem ułatwia to ich kruszenie. Jeżeli natomiast chodzi o dzienne zapotrzebowanie na CBD, to 0,2 grama jest ilością, która je zaspokoi. Natomiast w przypadku terapii, stosować można większe, choć nieprzekraczające 0,4 grama, ilości.

Warto wiedzieć, że legalna marihuana jest najtańszym wśród produktów konopnych, toteż nie ma się czemu dziwić, że jest ona tym najczęściej kupowanym. Dodać również wypada iż, z roku na rok, jej spożycie wzrasta i to w niemal każdej grupie wiekowej.