Jak wybrać bagaż podręczny?

Każdy człowiek, który miał okazję przemieszczać się kiedyś tanimi liniami lotniczymi dokładnie wie, że wielkość bagażu podręcznego jest szczególnie dokładnie sprawdzana na lotnisku. Wówczas, niezależnie od długości naszego urlopu, musimy zmieścić się do niewielkich rozmiarów walizki lub dokupić dodatkowy bagaż, który prawdopodobnie okaże się być droższy niż miejsce siedzące na pokładzie samolotu. Jaką walizkę podręczną wybrać, aby zmieścić do niej jak najwięcej rzeczy?

Kupowanie walizki podręcznej

podręczna walizka 40x30x20W zależności od wybranej przez nas linii lotniczej, musimy zmieścić swój bagaż podręczny do maksymalnie 2 plecaków lub toreb. Pierwsza walizka najczęściej może mieć wymiary do 55x40x23, z kolei podręczna walizka 40x30x20 i ta może zostać wniesiona na pokład. Niezwykle trudno znaleźć tak małe, odpowiednie rozmiarowo bagaże. Dodatkowo warto zadbać, aby były one wygodne i pakowne. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej opcji, które umożliwiają sprytne zapakowanie większej ilości rzeczy do naszej walizki podręcznej. Niektóre torby kabinowe posiadają dodatkowe kieszenie, nawet stelaż i kółka ułatwiające sprawne poruszanie się po lotnisku. Warto zwrócić uwagę na jej materiał wykonania – lepszej jakości tworzywa będą trwalsze i odporne na zabrudzenia i zarysowania. Istotną sprawą jest także waga walizki, ponieważ nadprogramowe kilogramy na pewno nie ułatwią podróżowania. Nie zapomnijmy także o podpisaniu naszych bagaży, dzięki temu zmniejszymy ryzyko potencjalnego zgubienia pakunków. Torba, którą zabieramy ze sobą na pokład może być dowolnego koloru, jednak lepiej, aby nie rzucała się w oczy i nie kusiła kieszonkowców. Zaleca się, żeby walizka podręczna większych wymiarów była charakterystyczna – wówczas łatwiej dostrzeżemy swój bagaż.

Kupując walizkę podręczną sprawdźmy dokładnie maksymalne wymiary bagażu w wybranej przez nas linii lotniczej. Zainwestujmy w trwałe, wysokiej jakości walizy, aby nie ryzykować uszkodzenia ekwipunku w podróży i bezproblemowo wrócić do domu.