Jak zmienić tożsamość w pięć minut?

Czy chciałeś kiedyś zmienić tożsamość chociaż na chwilę? Czy zdarzyło Ci się udawać kogoś innego? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to musisz wiedzieć, że w Internecie reklamuje się coraz więcej firm, oferujących tego typu usługi. To nie żart, chociaż zmiana tożsamości jest tylko na niby.

Kiedy chciałbyś na chwilę zostać kimś innym

kolekcjonerski dowód osobisty na zamówienieMowa o firmach reklamujących się jako producenci artykułów kolekcjonerskich. Brzmi tajemniczo? Musi tak brzmieć, ponieważ sprzedaż prawdziwych dowodów osobistych, dokumentów prawa jazdy czy legitymacji studenckich jest nielegalna. Można jednak ominąć przepisy używając określenia „kolekcjonerski”. Oczywiście produkty te są tworzone jedynie w ramach żartu i wykorzystywane wyłącznie jako śmieszne prezenty na urodziny, imieniny, jubileusze, śluby czy walentynki. Jak zatem zdobyć taki kolekcjonerski dowód osobisty na zamówienie? Wpisujemy w wyszukiwarce hasło „kolekcjonerski dowód osobisty”. Później znajdujemy odpowiednią firmę. Warto rzecz jasna sprawdzić ceny, bo wśród tych firm istnieje spora konkurencja. Kolejno na stronie trzeba znaleźć formularz zamówieniowy. Będzie on obejmował wszystkie dane, które chcielibyśmy zawrzeć na naszym kolekcjonerskim dokumencie – nowe imię, fantazyjne nazwisko (coś oryginalnego a może po znanym artyście – Einstein, Churchill, Hemingway, wyjątkowe miejsce zamieszkania (Burkina Faso a może Honolulu? Mongolia a może Stany Zjednoczone), a może zmieniona data urodzenia (z 1870 roku czy 2045 roku?). Potem pozostaje już tylko wybrać metodę zapłaty oraz doręczenia przesyłki i po kilku dniach możemy cieszyć się nową tożsamością.

W tym wszystkim należy jednak pamiętać, że próba posłużenia się fałszywym dokumentem jest zagrożona karą grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch. Zamawiajmy więc taki prezent z głową i pamiętajmy o możliwych konsekwencjach.