Jaka prasę drukującą wybrać?

Profesjonalne drukowanie różni się bardzo mocno od podobnego procesu wykonywanego w domach czy tez biurach. Przede wszystkim, główną różnicą są urządzenia, wykorzystywane w tych celach. Druk profesjonalny jest bowiem realizowany najczęściej z pomocą nowoczesnych pras drukarskich.

Zalety prasy drukarskiej Xerox

iridesse xeroxDruk w celach profesjonalnych wymaga użycia nowoczesnych maszyn wyposażonych w szereg dodatkowych funkcji. Przykładem mogą być tu prasy drukarskie iridesse xerox, które są bardzo często wykorzystywane w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Zaletą tych urządzeń do wydruku jest przede wszystkim niezwykła dokładność w odwzorowaniu barw. Dzięki temu, drukarki Xerox bardzo dobrze poradzą sobie w druku wielkoformatowym, na przykład w celu druku materiałów rkelmaowych a nawet fotografii. Urządzenie to jest także wyposażane w technologię wykorzystującą dwa tonery specjalne w tym samym momencie, co sprawia, że jest w stanie radzić sobie doskonale z odwzorowaniem nawet najsubtelniejszych odcieni kolorystycznych. Drukarki takie bardzo dobrze radzą sobie z odwzorowaniem nawet najdrobniejszego tekstu i to niezależnie od rodzaju czcionki. Tego typu prasy hydrauliczne sa wykorzystywane jako pełnoprawne urządzenia produkcyjne, szczególnie podczas tworzenia materiałów reklamowych. W przypadku profesjonalnych agencji reklamowych, czy też studiów graficznych, tego typu prasa drukująca jest tak naprawdę jedynym rozsądnym rozwiązaniem. Warto wspomnieć również o tym, że maszyna ta wyposażona jest funkcję uszlachetniania wydruków.

W celach profesjonalnych wykorzystywane urządzenia drukujące są zazwyczaj znacznie bardziej zawansowane. Dzięki temu, poradzą sobie tak naprawdę z każdym zadaniem, wymagającym perfekcyjnego odwzorowania przejść kolorystycznych jak też odcieni. Warto wiec najlepiej korzystać z profesjonalnych pras drukujących.