Jakie warunki należy spełnić, by wynająć samochód?

Jeśli ktoś zastanawia się nad wynajmem samochodu na krótki lub dłuższy okres czasu, powinien wiedzieć, jakie są wymagania, które trzeba spełnić, aby móc skorzystać z takiej usługi. Na stronach internetowych wypożyczalni samochodów zawsze można znaleźć ogólne warunki wynajmu.

Klasa samochodu i kaucja zwrotna przy wynajmie

wynajem samochodów warszawaWarto się z nimi zapoznać przed złożeniem zamówienia online lub telefonicznie. Po pierwsze nie w każdym wieku możliwy jest wynajem auta. Wszystko zależy tutaj od klasy samochodu. I tak np. jeśli samochód należy do klasy A, B, C lub TM to kierowca musi mieć ukończone 21 lat, aby pozwolić sobie na wynajem samochodu. Dodatkowym wymogiem jest to, że kierowca powinien posiadać prawo jazdy przez okres co najmniej jednego roku. Mimo wszystko wynajem samochodów warszawa staje się coraz bardziej popularny. Jeżeli chodzi z kolei o samochody należące do klas E, P albo P LUX, to tutaj kierowca powinien mieć ukończone 28 lat. Ważne jest też to, by kierowca posiadał prawo jazdy przez minimum 3 lata. Wiadomo, że są jeszcze pozostałe klasy samochodów. Kierowca, który wybiera auto z innych klas niż te wymienione powyżej, musi mieć ukończone 23 lata i posiadać prawo jazdy przez okres minimum 1 roku. Oprócz tego osoba zastanawiająca się nad wynajmem samochodu powinna posiadać kartę debetową, kartę kredytową lub własną działalność gospodarczą, by wynajem w ogóle był możliwy. Przed wypożyczeniem konkretnego auta konieczne jest zapłacenie tzw. zwrotnej kaucji.

Zabezpiecza ona przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami pojazdu. Po zakończeniu umowy wynajmu samochód jest dokładnie sprawdzany. Wszelkie zniszczenia potrącane są oczywiście z kaucji. Jeśli samochód oddawany jest w nienaruszonym stanie, to kaucja w całości zostaje zwrócona wynajmującemu. Takie warunki trzeba spełniać, by wypożyczyć auto.