Kasy fiskalne a drukarki termiczne i igłowe, drobne awarie czytników

Wszystkie kasy fiskalne muszą kończyć operacje sprzedaży paragonem. Taka jest idea kasy fiskalnej ma ona ewidencjonować wielkość obrotu i stawki VAT. Większość kas fiskalnych korzysta z mechanizmów drukujących zarówno oryginał paragonu przeznaczony dla klienta oraz jego kopię na rolce kontrolnej.

Kasa fiskalna Wrocław to wymóg

Rolki te muszą być przechowywane i archiwizowane przez okres 5 lat. Kasa fiskalna Wrocław posiada mechanizm drukujący, który może być drukarka igłowa. Cechuje ją głośna praca, ale druk jest dużą trwały. Takie rozwiązanie przydaje się tam, gdzie archiwalne rolki kontrolne trzeba przechowywać przez dany okres określony przepisami prawa podatkowego. Mechanizmy igłowe przestają być stosowane w produkowanych kasach.Nowszy typ mechanizmu drukującego to druk termiczny. Jego zalety to szybkość i cichość. Wydruk jest wrażliwy na działanie temperatury i światła, pod ich wpływem litery jaśnieją. Aby prawidłowo zarchiwizować te rolki należy przechowywać je w chłodnych warunkach.

kasa fiskalna WrocławProdukowane na potrzeby rynku drukarki obu typów maja możliwość podpięcia do nich czytnika kodów. To urządzenie sczytując kody przesyła informacje bezpośrednio do kasy fiskalnej. Wchodzi tu kolejna jeszcze nowsza technologia laserowa. Jednak i najnowsza technologia może się okazać awaryjna i czytniki kodów może nie działać prawidłowo. W czytniku kodów może nie świecić się światło. Warto w takich przypadkach sprawdzić czy czytnik i jego zasilanie jest prawidłowo podłączone do urządzenia nadrzędnego. Czytnik może świecić, ale nie odczytywać kodów paskowych. W takim wypadku warto sprawdzić jakość kodu kreskowego, może być on uszkodzony, czytnik może nie rozpoznawać danego kodu, może znowu być zabrudzony. Czytnik może również odczytywać kody, ale nie przesyłać ich do urządzenia odbierającego informacje. Warto w takim wypadku sprawdzić czy w czytniku został zaprogramowany właściwy interfejs komunikacyjny, kabel czytnika nie jest uszkodzony, urządzenie nadrzędne jest dobrze skonfigurowane oraz parametry czytnika odpowiadają tym, które posiada urządzenie nadrzędne.