Koszulki z symbolem yin yang

Możliwość przemieszczania się pomiędzy dowolnymi kontynentami sprawiła, że obyczaje i wierzenia wielu kultur przedostały się na cały świta. Dziś nikogo nie dziwią już zwyczaje panujące w niewielkich osadach w Afryce czy wśród wyznawców chociażby buddyzmu. Wiele wierzeń odnajduje swoich wyznawców obecnie na całym świecie. Nie musimy być nawet wyznawcami danej religii, aby zgadzać się z jej spojrzeniem na świat. 

Motyw yin yang na koszulkach 

koszulka yin yangPrzykładem tego rodzaju podejścia jest zaczerpnięcie z chińskiego świata koncepcji yin yang. Symbol ten z pewnością widział każdy z nas, nawet jeśli nazwa może wydawać nam się zupełnie obca. Koncepcja ta utrzymuje, że większość przeciwstawnych sił jest ze sobą ściśle połączonych i tylko w takiej postaci są kompletne. Koncepcja yin yang jest więc uważana za koncepcję potwierdzającą wszechobecny dualizm. Symbol ten obejmuje więc przeciwności takie jak życie i śmierć, niebo i ziemie czy mrok i światło. Symbol yin yang w ostatnich latach zyskał na sporej popularności. Pojawia się zarówno na różnego rodzaju gadżetach, jak i na elementach garderoby. Sama koszulka yin yang to niezwykle często spotykana część ubioru w sklepach odzieżowych. Jej wybór nie zawsze jest podyktowany utożsamianiem się z filozofią. Trzeba przyznać, że sam symbol jest doskonałym znakiem graficznym, który prezentuje się doskonale na wielu częściach garderoby. Komponuje się świetnie zarówno w formie niewielkiego elementu, jak i gdy stanowi print zajmujący większą część stroju. 

Koszulki z symbolem yin yang są doskonałe zarówno dla nastolatków, jak i nieco starszych. Tak naprawdę symbol ten nie jest zarezerwowany dla żadnej grupy wiekowej. To co sprawia, że możemy je przydzielać do określonego wieku czy płci to kolor oraz krój koszulek.