Która karma mokra jest najlepsza dla psa?

Wybierając zarówno suchą, jak i mokrą karmę, właściciele muszą przyjrzeć się jej składowi. Wszystkie składniki są wymienione na opakowaniu w malejącej kolejności procentowej w przepisie. Składnik mięsny musi być na pierwszym miejscu, a zboża i inne dodatki muszą za nim podążać. 

Karma dla psa – którą wybrać?

najlepsze mokre karmy dla psówIm wyższa ilość białka w kompozycji i im jest lepsza, tym lepsza jest karma. W najlepszych dietach dla psów najwięcej jest mięsa i nie dodaje się do niego produktów ubocznych. W karmach ekonomicznych białka jest znacznie mniej, a na pierwszym miejscu na liście składników często znajdują się zboża lub przetwory mięsne. Dlatego nie są zalecane do codziennego karmienia zwierząt domowych. Najlepsze mokre karmy dla psów powinny więc zawierać jak najwięcej mięsa będącego źródłem białka. Psy alergiczne powinny unikać mięsa z kurczaka. W takim przypadku lepiej jest preferować karmę na bazie kaczki, indyka, ryb, wołowiny lub innego hipoalergicznego rodzaju mięsa. Z węglowodanów preferowany powinien być ryż. Korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego. Ale lepiej unikać w składzie pszenicy i kukurydzy – często powodują nietolerancje pokarmowe. Dla zwierząt z wrażliwym układem trawiennym lepiej kupić formuły bezzbożowe. W nich zboża zastępują ziemniaki, bataty lub inne warzywa. Po kastracji i sterylizacji zaleca się stosowanie diet niskokalorycznych w celu utrzymania optymalnej wagi zwierzęcia. Również te konserwy zawierają mniej wapnia, fosforu i magnezu – nadmiar tych pierwiastków śladowych prowadzi do patologii układu moczowo-płciowego.

Karma mokra jest szczególnie polecana młodym pieskom przy przejściu z pokarmu mlecznego na pożywne oraz w okresie wymiany zębów. Ponadto karma w puszkach ma atrakcyjny zapach i konsystencję – szczenięta jedzą je chętniej niż suchą mieszankę.