Lakierowanie podłóg z żywicy – idealny połysk

Podłoga w pomieszczeniach mieszkalnych wcale nie musi być nudna. Obecnie można skorzystać z różnych wzorów podłóg. Ich montażem może zająć się firma wykończeniowa. Na różne fantazyjne wzory pozwala np. posadzka wykonana z żywicy epoksydowej.

Grafiki 3D pod podłogą z żywicy epoksydowej i inne rozwiązania

najlepsze posadzki dekoracyjne z WrocławiaPrzed montażem takiej posadzki stary beton zawsze powinien zostać umyty i dokładnie odtłuszczony. Pęknięcia w betonie, nierówności trzeba zawsze wypełnić i zeszlifować. Ponadto beton musi być oczyszczony z kurzu. Oprócz tego warto zagruntować podłoże specjalnym preparatem. Jeśli nie wiemy, jakiego wykonawcę wybrać, warto zwrócić uwagę na to, jak wyglądały jego wcześniejsze realizacje. Zazwyczaj można zobaczyć je na stronie internetowej firmy. Warto też zapoznać się z opiniami innych klientów o firmie zajmującej się montażem posadzek i nie tylko. Na pewno najlepsze posadzki dekoracyjne z Wrocławia to te, które nie posiadają żadnych łączeń. Całkowicie gładka powierzchnia nie tylko ładnie wygląda, ale też optycznie zwiększa całą przestrzeń. Pod podłogą z żywicy epoksydowej można zamieścić nawet grafiki 3D. Dzięki temu można chodzić na powierzchni morza czy też zaglądać w głąb ziemi każdego dnia! W podłodze można zatopić nawet różne przedmioty. Mogą to być stare śruby, światłowody, koła zębate i inne. Żywicę epoksydową bardzo łatwo utrzymać w czystości. Właśnie dlatego jest to podłoga polecana alergikom.

Jeśli przyjdzie czas na zmianę podłogi, to wcale nie trzeba usuwać żywicy. Bezpośrednio na posadzce żywicznej można ułożyć płytki albo panele. Jeśli zamierzamy zamontować ogrzewanie wodne, też nie ma najmniejszego problemu. Żywicę można łączyć z różnymi rodzajami tworzyw podłogowych, co także jest dużą zaletą. Aby uzyskać efekt połysku, należy wykonać jeszcze lakierowanie podłogi z żywicy epoksydowej.