Materiały, z których wykonane są szkła kontaktowe

Coraz więcej osób decyduje się na noszenie soczewek kontaktowych. Wiadomo, że nie wszystkim odpowiada taki sposób korygowania wady wzroku i niektórzy po prostu lubią nosić okulary korekcyjne. Jeśli jednak ktoś ma dość okularów i chce się od nich uniezależnić, to powinien zastanowić się nad zakupem soczewek kontaktowych.

Wybór soczewek jednodniowych i okresowych

soczewki bydgoszczNa początek najlepiej zamówić kilka soczewek jednodniowych, by sprawdzić, czy jest to w ogóle dobry pomysł. Na początku zakładanie soczewek kontaktowych może być trudne. Z czasem jednak okazuje się, że jest to bardzo proste. A jeszcze łatwiejsze jest zdejmowanie soczewek. Soczewki przechowywane są w płynie do soczewek, który za kilkanaście złotych można kupić w każdej aptece lub przez internet. Soczewki znajdują się w płynie nocą, kiedy nie są noszone. Płyn musi być wymieniany w pojemniczku na soczewki każdego dnia. Jeśli chodzi o soczewki bydgoszcz, to wybór jest naprawdę bardzo duży. Każdy znajdzie coś dla siebie – w ofercie salonów optycznych i sklepów online znajdują się zarówno soczewki jednodniowe jak i okresowe. Można kupić soczewki dwutygodniowe, miesięczne, trzymiesięczne. Wykonane są one z różnych materiałów. Soczewka może być wykonana np. z hydrożelu. Najlepiej wybierać takie soczewki, które mają jak najmniejszą zawartość silikonu. Soczewki powinna być wilgotna i nie może szybko wysychać, bo doprowadzi do uczucia charakterystycznego piasku w oczach.

Od czasu do czasu w ciągu dnia można nawilżać soczewki kontaktowe specjalnymi kroplami. Mogą to być nawet zwykłe sztuczne łzy. Dzięki temu nie dojdzie do powstania piasku w oczach i zaczerwienienia (stanu zapalnego spojówki). Niewłaściwe używanie soczewek może prowadzić nawet do urazów rogówki i powstania wrzodów rogówkowych, które są trudne w leczeniu.