Meble w produkcji – stoły warsztatowe

Efektywne wykorzystanie powierzchni to podstawa wydajnej działalności magazynowej. Wszelkiego rodzaju wyposażenie magazynowe musi być dostosowane do warunków pracy i parametrów pomieszczeń. Regały magazynowe są stosowane do przechowywania i gromadzenia towarów. Uniwersalnym typem wyposażenia są regały półkowe. W zależności od gabarytu ładunków powierzchnie regałów półkowych mogą mieć różną wielkość i wytrzymałość.

stół warsztatowyPomieszczenia warsztatowe i zakładowe wymagają odpowiedniego dostosowania miejsca pracy do wykonywanych obowiązków. Regały półkowe, podnośniki, stoły warsztatowe, blaty i szafy narzędziowe umożliwiają ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni i zwiększenie efektywności realizowanych zadań.
Specjalnym rodzajem regałów są regały wspornikowe. Są to elementy stabilne, przystosowane do przechowywania towarów dłużycowych, profili stalowych, prętów, rur stalowych i PCV, płyt wiórowych, drewna budowlanego i konstrukcyjnego. Regały paletowe dostosowano natomiast do składowania ładunków spaletyzowanych, wymagających przechowywania wydajnego i zoptymalizowanego. Tego typu towary gromadzone są za pomocą wózków widłowych, których parametry dostosowane są do budowy regałów wspornikowych.
Sposobem na powiększenie powierzchni magazynowej jest zastosowanie konstrukcji wielopoziomowych. Antresole magazynowe to rodzaj wyposażenia modułowego, które zachowuje funkcjonalność i elastyczność nawet po zakończeniu montażu. Poprzez modyfikację ustawienia poszczególnych elementów przestrzeń magazynowa może być dostosowywana do potrzeb załadunku i przechowywania towarów.

Podesty magazynowe i antresole umożliwiają skuteczne zaaranżowanie każdej powierzchni magazynowej.