Mocne herbaty w sprzedaży

Dla Anglików herbata jest nieodzownym elementem każdego dnia o godzinie siedemnastej, dla Chińczyków jest tradycją i prawdziwą sztuką, a dla nas napojem, który idealnie się sprawdza niemalże o każdej porze dnia i przy każdej okazji.

Jakie są rodzaje herbat?

hurtownie herbatyHerbatę mogą pić niemalże wszyscy, ponieważ jest ich tyle rodzajów i smaków, że każdy znajdzie smak idealny dla siebie. Bez wątpienia czarne herbaty są najpopularniejsze i można je kupić w trzech postaciach: całych liści, granulek lub zmielonej. Za najstarszą uznaje się herbatę zieloną, która jest bogata w antyoksydanty i liczne cenne składniki, których obecność została potwierdzona naukowo. Teina zawarta w większości gatunkach herbat jest odpowiednikiem kofeiny w kawie, choć o nieco słabszym działaniu. Im mocniejszą pijemy herbatę, tym więcej zawartej w niej jest teiny, która intensywnie pobudza. Na pewno herbatę kupimy w każdym sklepie spożywczym w w formie torebek z suszem lub całych, suszonych liści. Jednak są one dostępne w małych opakowaniach. Jeżeli chcemy mieć większy wybór, hurtownie herbaty mają dostępne od producentów niemalże z całego świata, a do tego w formie nie tylko suszu i liści, ale również granulatu. Dodatkowo są on sprzedawane w dużych ekonomicznych opakowaniach, które idealnie się sprawdzają w restauracjach, barach czy herbaciarniach. Poza czarnymi i zielonymi herbatami, w sprzedaży znajdziemy także białą, czerwoną czy żółtą. Każda z nich różni się nie tylko kolorem, ale także smakiem i aromatem.

Herbatę piją ludzie na całym świecie i doceniają jej walory smakowe oraz wartości zdrowotne. Możemy ją pić samą lub z cukrem, cytryną, mlekiem czy nawet sokiem. Świetnie rozgrzewa w wersji z imbirem i goździkami, a do tego posiada właściwości zdrowotne.