Moje dziecko ma problem z nauką języka

Ale czy aby na pewno? Jeżeli jesteśmy rodzicami dziecka w wieku lat kilkunastu, które uczęszcza na kurs języka angielskiego, a mimo wszystko nieszczególnie się nim potrafi posługiwać, zastanówmy się, czy to dziecko ma problem z nauką języka, czy może materiał nie jest przekazywany tak jak powinien. Jeżeli okazuje się, że w grupie większość dzieci nie potrafi porozumiewać się, lub porozumiewa się w bardzo małym stopniu językiem, zwróćmy uwagę osobie odpowiedzialnej za jego naukę, szkoła językowa nie przekazuje materiału w odpowiedni sposób.

Angielski Katowice – każdy może się go nauczyć

Z dzieckiem w wieku lat kilkunastu, możemy oglądać filmy lub programy, w języku angielskim, z polskimi napisami zamiast lektora. Niezależnie od tego, czy dziecko ma problem z gramatyką, czy może ze znajomością słówek, kontakt z żywym językiem sprawi, że będzie ono się dużo swobodniej wypowiadało, a oglądanie odpowiednich programów, to zaskakująco dobra lekcja, zarówno słówek, gramatyki jak i fonetyki.

angielski KatowiceJeżeli mówimy o dziecku młodszym to pamiętajmy o kilku zasadach. Jeżeli dziecko konsekwentnie upiera się przy nie mówieniu słowa w tym języku, to po pierwsze nic na siłę, jak i starajmy się dowiedzieć od dziecka, co się dzieje lub co się mu nie podoba w trakcie zajęć, następnie postarajmy się to omówić z nauczycielem. Jeżeli język angielski Katowice dla dzieci jest czymś atrakcyjnym, ale robią dużo błędów, w żaden sposób nie dajmy im odczuć, że zrobienie błędu to coś złego, już samo to, że dziecko używa uczonego języka, oznacza, że ma w tym jakąś zabawę i pozwólmy mu eksperymentować. Zwracajmy uwagę na błędy, niech się na nich uczy, ale nie wytykajmy mu ich. Jeżeli małe dziecko ma problemy z gramatyką, albo nie spełnia naszych oczekiwań, bo nie recytuje regułek gramatycznych, to jakiekolwiek próby uświadomienia dziecka, że powinno je znać, sprawi tylko, że dziecko poczuje się zniechęcone do dalszego używania tego języka. Metody nauki małych dzieci polegają na ciągłym powtarzaniu tych samych zwrotów, a nie budowaniu zdań z pojedynczych słówek. Z czasem dziecko będzie intuicyjnie wypowiadać zdania w pełni gramatycznie.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: http://ence.pl