Nagrobki podwójne i organizacja własnego pogrzebu

Dzisiejszy świat cały czas idzie z postępem. Ostatnio przez przypadek odwiedziłam stronę internetową zakładu pogrzebowego i dowiedziałem się o zupełnie nowej opcji. Podobno już za życia można zorganizować sobie pogrzeb i zaplanować go w dosłownie każdym calu.

Nagrobki podwójne mi się podobały

nagrobki podwójneStwierdziłam, że dowiem się więcej na ten temat i udałam się na miejsce zakładu. Tam przywitał mnie bardzo miły właściciel i oferował bardzo szeroki wachlarz usług. Byłam zaskoczona, ponieważ mogłam wybrać sobie trumnę, muzykę, a nawet ekskluzywne nagrobki. Pewien pobliski zakład kamieniarski podpisał z nimi kontrakt. Dzięki temu mieli o wiele więcej możliwości, a każdy mógł zamówić sobie dowolny pomnik. Mi najbardziej podobały się ich sprowadzane z Siedlec nagrobki podwójne. Również kamieniarz twierdził, że są wykonane z materiały odpornego na wszelkie zabrudzenia i warunki atmosferyczne. W jego usługach również była możliwość zamontowania zdjęcia oraz rzeźby ze swoją podobizną. Byłam w wielkim szoku, ponieważ nie wiedziałam o tak szerokich możliwościach dzisiejszej branży kamieniarskiej. Sztuka połączona z talentem zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Także zakład pogrzebowy w którym byłam oferował specjalnie rzeźbione trumny i grawerowane trumny. Wcześniej nie miałam pojęcia o tak bogatych zdobieniach rzeczy przeznaczonych do ostatecznego spoczynku. Ja jednak nie byłam zwolenniczką organizacji swojego pogrzebu.

Oczywiście to rozwiązanie ma swoje korzyści i można dzięki temu poczuć się spokojniej oraz pewniej. Byłem też bardzo zaskoczona, ponieważ wcześniej nie słyszałam o takiej opcji w żadnym wcześniej spotykanym zakładzie pogrzebowym.