Najgorsze trendy sezonu- meble z betonu

Moda ma to do siebie, że regularnie się zmienia. Na wiosnę i na jesień przygotowywane są nowe trendy, które mają obowiązywać w nadchodzącym sezonie. Niektóre z nich są bardzo ciekawe i inspirujące, jak grafika na szkle, ręcznie szyte powłoczki na dekoracyjne poduszki, czy powrót mebli z litego drewna. Takie rozwiązania na pewno sprawdzą się w każdym domu, a ich właściciele będą zadowoleni z efektów.

Meble betonowe to coś, co nie jest i nie powinno być nigdy ikoną stylu

ŁawkaCzasem jednak w magazynach wnętrzarskich pojawiają się takie trendy, które do niczego się nie nadają i ciężko powiedzieć po co ktoś coś takiego zaprojektował i kto to kupi. Takim trendem w nadchodzącym sezonie są meble z betonu. Do tej pory beton kojarzył się nam ze stawianiem domu, wylewaniem podjazdu, murowaniem, dużymi konstrukcjami. Można go wykorzystać ewentualnie jako płytki tarasowe, ale na nic innego. Nawet w mieście beton pojawiał się rzadko, bo ławka parkowa jest zazwyczaj metalowa lub drewniana, a nie betonowa. To jednak nie zniechęciło projektantów mebli, którzy uznali, że meble z betonu to świetny pomysł. Ciężkie, zimne meble nie nadają się do niczego. To raczej ciekawostka wnętrzarska, jednorazowy wybryk, niż stały trend. Kto chciałby zasiadając do posiłku czuć zimny beton pod rękami? Komu wygodnie by się siedziało albo leżało na betonowym szezlongu, łóżku, kanapie, fotelu? Nawet jeśli położymy na niego poduszki, zrobimy obicie materiałowe, czy w inny sposób go ,,zmiękczymy” to nadal nie będzie to przyjemny mebel do wypoczynku. Do tego jeszcze dochodzą nowoczesne donice z betonu. Te mniejsze można przynajmniej łatwo schować za firanką, czy zasłoną, ale jeśli chodzi o duże donice to mamy problem, gdzie je ustawić, żeby nie szpeciły otoczenia. Taki mały element jednak jakoś ujdzie w tłoku innych mebli, Gorzej jest z większymi konstrukcjami. Nie tylko meble czy nowoczesne donice można robić z betonu.

Na rynku są także obecne płyty z betonu architektonicznego, które mogą służyć jako materiał budowlany lub jako ,,obicie” ściany w łazience lub kuchni. Co prawda stwarzają one jakieś możliwości kreowania na nich wzorków np. wgłębień, otworków, ale i tak sprawiają, że czujemy się jak w schronie przeciwatomowym, a nie jak w przytulnym domu mieszkalnym, więc unikajmy betonu.