Najlepszy suplement dla dziecka

Wraz z całą rodziną staramy się prowadzić zdrowy tryb życia. Jak wszyscy wiemy, obecnie świat wygląda zupełnie inaczej, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Teraz związki chemiczne, które są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, są obecnie wszędzie. Dlatego tak ważne jest dla mnie unikanie ich, jeśli jest taka możliwość, oraz odpowiednia suplementacja, która pomoże w oczyszczaniu organizmu.

Czy warto suplementować chlorellę?

zalecana chlorella dla dzieciSzukałam na rynku suplementów, które będą odpowiednie dla całej rodziny, a z racji tego, że mamy dwójkę kilkuletnich dzieci, muszą to być substancje bezpiecznie również dla nich. Z produktów, tak zwanych „superfood”, najbardziej zainteresowała mnie chlorella, czyli sproszkowane algi słodkowodne. Jej ogromna ilość dobrych dla człowieka składników jest naprawdę imponująca. Przede wszystkim działa ona oczyszczająco (nie mylić z działaniem przeczyszczającym). Łączy się w ciele z różnego rodzaju toksynami i wyprowadza na zewnątrz. Mamy w sobie mnóstwo niepotrzebnych toksyn, które wdychamy z powietrzem każdego dnia oraz zjadamy wraz z opryskami na warzywach czy owocach. Zalecana chlorella dla dzieci to dawka jednej tabletki dziennie, natomiast warto zrobić sobie okres przygotowawczy i podawać mniejszą dawkę na sam początek. Chlorella nie jest niebezpieczna, ale niektórzy mogą być na nią uczuleni, dlatego warto być przezornym. W czym jeszcze pomaga suplementacja chlorellą? Dostarcza nam ona wiele witamin i składników, na przykład witaminy z grupy B oraz pomaga w procesach produkcji krwi.

Jaką chlorellę dla dzieci wybrać? Oczywiście najlepszej jakości. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, ja polecam wersję bio w tabletkach – nie trzeba męczyć się z jej smakiem, jeśli ktoś ma z tym problem. Tylko chlorella dobrej jakości przyniesie dobre rezultaty.