Nie podobają mi się lustra dekoracyjne

Nie jestem fanką jakichś bardzo artystycznych elementów w domu. Wiem, że zwolenników takich rzeczy jest bardzo wiele, ale ja do nich nie należę. Wolę po prostu minimalizm. Tak jest lepiej, kiedy ma się ograniczoną ilość drobiazgów w pokoju i są tam jedynie najpotrzebniejsze rzeczy.

Lustra dekoracyjne nie do mojego domu

lustra dekoracyjneWtedy dużo lepiej jest się skupić. Takie jest moje zdanie i ja praktykuję takie postępowanie. Żadne dekoracje do domu nie są mi potrzebne, chyba że mowa o kwiatach, to wtedy tak. One jednak też w ograniczonej ilości. Inaczej nie ma to sensu, bo nie podkreślają tego, co powinny. Panuje przepych i nic więcej. Wolę brak czegokolwiek niż pudełka ozdobne sklep internetowy jednak ma ich całą masę i za każdym razem je widzę, kiedy chcę sprawić sobie jakiś ładny, elegancki mebel. Tam też są jakieś meble shabby chic, których fenomen w ogóle do mnie nie dociera. Nie wiem jak ludzie mogą się takimi rzeczami fascynować. Stare meble, pomalowane na biało tak, żeby poprzednia warstwa wystawała częściowo spod nowej. Czy to nie dziwne? Chyba jednak zadziwia tylko mnie, że ludzie wybierają takie rzeczy. Po prostu nie jest to dla mnie. Wolałabym już te lustra dekoracyjne. Podobają mi się czasami lampy w stylu prowansalskim, ale to też nie jest do mojego domu. Jestem w stanie jednak lepiej zrozumieć styl prowansalski niż ten shabby chic. Po prostu jest bardziej przejrzysty i rzeczywiście kojarzy się z Prowansją we Francji.

Może przez sentyment do tego miejsca, akurat taki styl jestem w stanie zaakceptować. Kto wie, jak to jest rzeczywiście. Każdy niech jednak urządza się według własnego gustu. Wtedy jest ok. Irytuje mnie tylko wieczne powtarzanie frazesów w stylu, że to takie jest teraz modne i dlaczego ja tego nie rozumiem.