Nie potrzebujesz ogródka, żeby mieć własne warzywa, owoce i zioła

Folia ogrodnicza i trochę wyobraźni, może zrobić ogródek mimo braku miejsca. Jak?

Ogródek to wspaniała rzecz. Można na nim posadzić własne warzywa i owoce. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na ogród nie każdy ma na to czas. Istnieją jednak rozwiązania, które mogą pozwolić nam zyskać wspaniale, świeże owoce bez posiadania ogrodu. Po pierwsze tunel. Chociaż w zasadzie nie wydawałoby się, że skoro już jest ten skrawek ziemi, budowanie tunelu jest zbędne, folia ogrodnicza to wspaniałe rozwiązanie.

folia ogrodniczaPrzede wszystkim, dlatego, że rośliny w tunelu rosną szybciej i można es wcześniej zasadzić. Bardzo często wiele osób nie ma czas, żeby sadzić ogród, bo wolą pójść na rower, pobiegać, czy też po prostu jest to dla nich bardzo ciężki okres w pracy. Tunel można zasiać jeszcze w marcu, gdy jazda rowerem nie zawsze jest możliwa o tej porze, a niektórzy mają wtedy więcej czasu. Nie można też zapominać o tym, że taki tunel wymaga mniej pracy.
Oczywiście samo jego postawienie wymaga czasu, ale dzięki temu, że jest on zabudowany, ilość pyłków z chwastami jest mniejsza i nie trzeba tak często pielić. Inaczej jest w zwykłym ogrodzie. Nie ważna jest burza, czy wielki grad. W tunelu mamy pewność, że nasze rośliny nie zostały zniszczone. Jeśli mamy psa, to chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, dlaczego tunel jest tak idealnym rozwiązaniem.
Kolejną ważną kwestią jest to, że jeśli mamy dom i niewielkie podwórko to możemy mieć warzywa bardzo blisko domu. Nie musimy iść na pole, czy działkę, żeby zadbać o nasz ogród. Oczywiście nie każdy może mieć tunel, bo nie wszyscy mieszkamy w domach jednorodzinnych. Osoby w blokach tez mogą mieć ogródki i nie chodzi tutaj o działki. Na balkonie też można stworzyć naprawdę ciekawe kompozycje. Ogródek balkonowy wcale nie jest wymysłem.

Nie trzeba mieć tez wielkiego tarasu. Wystarczy ziemia, kilka skrzynek, ziarna lub sadzonki. Szybko zasadzimy warzywa i w niedługim czasie będziemy cieszyć się ze zbiorów. Nie ważne gdzie i jak tworzymy nasz ogródek, zawsze wymaga on nawodnienia i słońca, no i od czasu do czasu wyrwania chwastów, czy też usunięcia jakiś glizd i robaków. O rośliny trzeba dbać.