Nieduża kasa fiskalna

Każdy przedsiębiorca, na którym ciąży obowiązek rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej, może wybrać dowolny model, który będzie idealnie prasował do jego typu działalności. Wyjątkiem są branże, które się znajdują na liście kas online.

Zakup dopasowanej kasy fiskalnej

kasa fiskalna lublinPrzedsiębiorcy na zakup kasy przeważnie przeznaczają od tysiąc pięćset do dwóch tysięcy złotych. W takiej cenie można kupić całkiem dobrą kasę dla małej lub średniej firmy. Przy ich wyborze należy się przede wszystkim kierować parametrami technicznymi i systemem pracy, czyli czy jest ona mobilna czy stacjonarna. Pierwsza z nich nie wymaga podłączenia do źródła zasilania, gdyż ma wbudowane akumulatory pozwalające na wielogodzinną pracę poza siedzibą firmy. Natomiast stacjonarne muszą się znajdować w jednym miejscu i zawsze być podpięte do energii elektrycznej. Jeżeli jest nam potrzebna dobra kasa fiskalna Lublin jest miastem, w którym znajdziemy kilka sklepów oferujących szeroki wybór urządzeń fiskalnych i akcesoriów. Są to markowe kasy i drukarki, które posiadają długie gwarancje od producenta. Dla małych firm lub takich, które nie mają zbyt różnorodnego asortymentu, najlepsze są kasy, gdyż ich funkcje z pewnością będą wystarczające. Natomiast w przypadku dużych przedsiębiorstw czy hurtowni lepiej się sprawdzą drukarki fiskalne, ponieważ mają znacznie więcej funkcji dodatkowych. Kasy stacjonarne jak i mobilne mogą też być dostępne w wersji online, czyli z funkcją zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas.

Stosowne przepisy mówią także o możliwości dofinansowania w wysokości do siedmiuset złotych dla przedsiębiorców, którzy nabywają swoje pierwsze urządzenia fiskalne. Jest to znacząca pomoc, biorąc pod uwagę, że najtańsze modele kosztują niecałe tysiąc złotych.