Nieduża koperta bezpieczna

Kiedyś poczta była jedynym możliwym pośrednikiem w dostarczaniu przesyłek pomiędzy adresatem i nadawcą. Dziś mamy firmy kurierskie, internet, a nawet telefony komórkowe, dzięki którym życzenia rodzinie możemy wysłać elektronicznie.

Do czego służy bezpieczna koperta?

bezpieczne transparentne kopertyMówiąc o kopertach, większość osób wyobrazi sobie małe, papierowe opakowanie w kształcie prostokąta, do którego wkładamy listy czy dokumenty i adresujemy na frontowej stronie. Jednakże na rynku znajdziemy znacznie więcej rodzajów kopert, ponieważ można w nich przesyłać znacznie więcej niż kilka kartek, które się zmieszczą w najpopularniejszej, małej kopercie. Przeważnie są one zabudowane i wykonane z papieru czy kartonu, aby odpowiednio zabezpieczyć zawartość przed zniszczeniem czy oglądaniem przez niepożądane osoby. To są powszechnie stosowane koperty, ale poza nimi znajdziemy także bezpieczne transparentne koperty, które co prawda służą do wysyłania w nich rzeczy, ale przeważnie wartościowych. Jest to koperta wykonana ze specjalnego, elastycznego tworzywa, które jest całkowicie transparentne. Na jego zewnętrznej stronie jest miejsce na podanie adresata i nadawcy, a także niezbędnych dla poczty informacji, które dotyczą samej zawartości. Wbrew pozorom, tego typu koperty są bezpieczne, gdyż ich niemożliwe jest ich otwarcie bez uszkodzenia, a do tego są zawsze ubezpieczone na wysoką kwotę, zwłaszcza jeżeli zawartość jest cenna. Dostępne są w kilku rozmiarach, ale trzeba pamiętać, że ich zawartość musi być zabezpieczona przed uszkodzeniem.

Z wyglądu, transparentne koperty przypominają woreczki strunowe, z tą różnicą, że mają pasek samoprzylepny i są wykonane z wytrzymałej, wielowarstwowej folii LDPE. Są one odporne na rozerwania i zawierają kolejną numerację oraz kupony kontrolne.