Nowoczesna metoda zabezpieczania drewna

Z drewna wykonuje się tarasy, altanki, które są narażone na działanie czynników atmosferycznych. Nie da się ukryć, że takie elementy drewniane szybko ulegają zniszczeniu, jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone. Na polskim rynku można znaleźć całe mnóstwo różnego rodzaju lakierów do drewna.

Preparat zawierający oleje i olejowoski

olej osmo cenaProblem polega jednak na tym, że większość z tych lakierów tworzy hermetyczną powłokę na jego powierzchni. Przez to drewno nie jest w stanie swobodnie oddychać. Szybciej więc dojdzie do jego zawilgocenia, a następnie zbutwienia. Lepiej postawić na powłoki do drewna, które nie tworzą szczelnego filtra, ale wnikają wgłąb drewna. Wiadomo, że w drewnie znajdują się pory, dzięki którym materiał ten może oddychać. Aby dobrze zabezpieczyć drewno przez nadmierną wilgocią, powłoka powinna wnikać właśnie w te pory. Jeśli chodzi o olej osmo cena, to tutaj wszystko zależy od tego, jaka pojemność oleju zostanie zakupiona. Osmo to połączenie olejów i olejowosków, które pochodzą tylko z naturalnych źródeł. Nie są to sztuczne substancje chemiczne, które pokrywają drewno. Przeciwnie – są on naturalne i doskonale zabezpieczają przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i niszczeniem drewna. Dzięki takiej osłonie drewna, gromadzi ono również znacznie mniej kurzu. Dlatego poleca się stosowanie olejów Osmo również wtedy, kiedy z elementów drewnianych będą korzystać alergicy. Warto wspomnieć o tym, jakie konkretnie oleje znajdują się w powłoce Osmo.

Otóż wyróżnia się tutaj olej słonecznikowy, lniany, ostowy. Dodatkowo w preparacie znajduje się olej sojowy, woski karnauba oraz kandelila. Dzięki olejom i olejowoskom możliwe jest otrzymanie cennych wartości drewna. Taka ochrona drewna jest nie tylko naturalna, ale również przyjazna dla środowiska naturalnego.