Odpowiednia pielęgnacja dziecka

Kiedy dziecko pojawia się na świecie, przewraca naszą rzeczywistość do góry nogami. Zwłaszcza, gdy jest to nasze pierwsze dziecko i nigdy wcześniej nie mieliśmy do czynienia z opieką noworodka. W takiej sytuacji na pewno kwestia pielęgnacji naszego maleństwa, to, jakich kosmetyków powinniśmy używać, będzie sprawą, której poświęcimy wiele uwagi.

Jeśli kosmetyki, to tylko naturalne

naturalne kosmetyki do pielęgnacji niemowlątNa rynku znajdziemy wiele produktów do pielęgnacji dziecka, niektóre z nich będą również szeroko reklamowane w różnego rodzaju mediach. W jaki sposób podjąć decyzję, co do tego, które z nich będą najlepsze? Na pewno warto zwrócić uwagę na skład tego typu kosmetyków, szukając jak najbardziej naturalnych. Naturalne kosmetyki do pielęgnacji niemowląt będą najlepszym wyborem z kilku prostych przyczyn. Po pierwsze, nasze dziecko przychodzi na świat z niezwykle delikatną i wrażliwą skórą. Wszelkie chemiczne substancje mogą wyrządzić mu krzywdę lub spowodować nieoczekiwaną alergię – teraz lub w niedalekiej przyszłości. Po drugie, ekologiczne kosmetyki sięgają po substancje całkowicie naturalnego pochodzenia, które mają zbawienny wpływ na skórę w każdym wieku, a dziecko mogą uchronić dodatkowo przez zbędnymi podrażnieniami. Szukając kosmetyków do pielęgnacji, nie szukajmy najładniejszej butelki czy najatrakcyjniejszej etykiety. Patrzmy raczej na tył opakowania, szukając możliwie najkrótszej listy składników, z której preparat został stworzony. Warto też szukać na etykiecie informacji o naturalnym, ekologicznym składzie i certyfikacie zaświadczającym o tym fakcie.

Nie dajmy sobie wmówić, że naturalne będzie mniej skuteczne od sztucznego. Każdy syntetyczny składnik ma swój odpowiednik w naturze, dzięki temu substancją myjącą może być składnik stworzony na bazie oleju kokosowego, zamiast składnika chemicznego.