Okleina dekoracyjna na meble

Są różne sposoby na to aby nie wydając zbyt wiele odmienić wystrój wnętrz. Wystarczy pomysł i własna praca aby za małe pieniądze cieszyć się nową aranżacją. W internecie można znaleźć wiele blogowych poradników oraz sklepów oferujących materiały które mają pomóc w szybkiej i taniej metamorfozie.

Renowacja starych mebli

folia dekoracyjnaChcąc unowocześnić wystrój salonu i sypialni musiałam zmierzyć się z naszym domowym budżetem. Niestety na generalny remont dwóch pomieszczeń w domu nie miałam dość dużo pieniędzy. Nie wchodziła również w grę wymiana wszystkich mebli. Musiałam znaleźć sposób na to aby odświeżyć i zmodernizować wnętrza w inny sposób. W tym celu zaczęłam szukać porad na blogach osób zajmujących się aranżacjami wnętrz i tanimi remontami. Chciałam wiedzieć w jaki sposób można małym kosztem przywrócić piękny i nowoczesny wygląd meblom. Tak trafiłam na poradnik dotyczący renowacji mebli. Do renowacji potrzebny był ostry nóż do tapet, nożyczki, miękka gąbka, miara, papier ścierny oraz folia dekoracyjna. Nigdy wcześniej nie słyszałam o folii dekoracyjnej którą można odnowić stare meble lub drzwi. Okleina dekoracyjna jest dostępna w wielu modnych wzorach i kolorach. Jest też stosunkowo tania i łatwa w użytkowaniu. Zdziwiona byłam jak wiele modnych nadruków można wybrać. Są wzory imitujące panele drewniane czy orientalne kafelki. Okleina to szybki sposób na renowację i odmianę wnętrza. Po tym jak zakupiłam okleinę do mebli w salonie i sypialni postanowiłam również okleić meble w kuchni. Z metamorfozy mebli kuchennych byłam najbardziej zadowolona. Do oklejenia frontów szafek wybrałam marokański wzór. Kuchnia nabrała orientalnego, unikatowego stylu. Dzięki temu że nie kupiłam nowych mebli mogłam odmalować trzy pokoje i łazienkę.

To co podoba mi się najbardziej w koleinach dekoracyjnych to, to że można ich używać do praktycznie wszystkich powierzchni, a folia jest solidna i bardzo prosta w montażu. Z łatwością można odmienić stare meble, które zyskują nowe drugie życie.