Opłacalność hurtowego zakupu paliwa

Ceny paliw na stacjach benzynowych stale się zmieniają. Tendencja jest niestety zwyżkowa i dlatego częściej spotykamy się z podwyżką ceny paliwa, zamiast z jej spadkiem. Dla przeciętnego obywatela to nieduże kwoty, jednak osoba, która prowadzi już własną działalność gospodarczą mocno odczuwa wszelkie wahania cenowe.

Czy hurtowe ceny paliw są opłacalne?

hurt paliwPodwyżka paliwa nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze to często dla wielu firm nawet kilka tysięcy więcej w ciągu miesiąca. Szczególnie dotkliwie odczują to na pewno przedstawiciele firm transportowych. Pewnym rozwiązaniem, które zapewni nam oszczędność jest zakup paliwa po cenie hurtowej. Firmy prowadzące hurt paliw przy odpowiednio dużym zamówieniu są w stanie udzielić nam nawet do kilkudziesięciu groszy rabatu na jednym litrze paliwa, a to dość dużo. Warunkiem skorzystania z takiej ceny jest oczywiście zakup hurtowy, czyli nie kilkudziesięciu, ale kilku tysięcy litrów paliwa jednorazowo. Firmy, które prowadzą takie hurtownie są nam w stanie takie paliwo nawet dowieźć do naszego zbiornika, o ile jakiś posiadamy. Większość jednak firm, które biorą duże ilości paliwa ma na swoim placu taki zbiornik, o pojemności od kilku do kilkudziesięciu tysięcy litrów. Dostawy do zbiorników realizowane są specjalnymi cysternami, które są wyposażone w pompy z licznikiem, ułatwiającym rozliczenie się z ilości dostarczonego paliwa. To wygodne rozwiązanie.

Przy stałej umowie współpracy można zyskać nawet większy rabat, a także darmową dostawę. Najważniejsza jednak jest w tym przypadku uczciwość, dlatego zaleca się brać paliwo tylko od sprawdzonych dostawców, co do których mamy pewność, że ich paliwo będzie dobrej jakości. W przeciwnym wypadku możemy dość mocno uszkodzić nasz sprzęt, jeśli paliwo będzie nieodpowiednie.